Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.7 14 0.5
ΜΑΓΝΗΣΙΑ (ΠΗΛΙΟ) 25030
Πλατανο-δάσος!
(Ενημερώθηκε: 19 Ιουλίου, 2018)
Γενική βαθμολογία
 
4.1
Σκιά
 
5.0
Καθαριότητα
 
3.5
Παροχές
 
3.5
Τοποθεσία
 
4.5
Είχα την ευκαιρία να μείνω μερικές μερες σε αυτό το ωραίο κάμπινκ που πρόσφατα άνοιξε.

Στήνεις σκηνή σε ένα δάσος από πλατάνια, οι σκιές πλησιάζουν το απόλυτο! Ένα δροσερό αεράκι που φυσάει από τη ρεματιά, στη δυτική πλευρά του κάμπινκ, σε δροσίζει όλες τις ώρες, το βράδυ μάλιστα μπορεί να χρειαστείς και κατι να ρίξεις πάνω σου!

Η θάλασσα είναι ακριβώς μπροστά, αλλά όπως πολύ σωστά έγραψε και ο προηγούμενος δεν προκειται και για την καλύτερη παραλία. Όμως, τις πρωινές βουτιές που έχει απέραντη ησυχία και καταγάλανα ήρεμα νερά τις ευχαριστήθηκα! Σε μικρή απόσταση με όχημα έχει κι άλλες ωραίες παραλίες. Το χωρίο του Χορευτού είναι καμια 500αριά μετρα.

Οι εγκαταστάσεις είναι καινούριες, κουζίνα δεν έχει ακόμα και τα ψυγεία του δε φτάνουν αλλά είναι στο πλάνο να βελτιωθεί αυτό από ότι μας είπαν,
το μίνι μάρκετ είναι αρκετά οργανωμένο και το καφέ σε ωραίο σημείο μπροστά στη θάλασσα.
Οι τιμές στις περισσότερες περιπτώσεις είναι ΟΚ αλλά σε κάποιες άλλες ακριβές,
πχ 2.80 ο φρέντο σε πλαστικό ή 5 ευρώ η Βεργίνα Weiss νομίζω ότι είναι πολλά.
Έχει και τσίπουρο με μεζέδες (μην ξεχνιόμαστε ότι είμαστε στο Πήλιο :) αλλά θέλει περισσότερη προσπάθεια να φτάσει την ποιότητα που έχουν τα μαγαζιά στο χωριό του Χορευτού που το δίνουν στην ίδια τιμή (3 ευρώ).
Επίσης ακριβές μου φάνηκαν και οι τιμές της διαμονής. Χωρίς να είμαι σίγουρος ότι θυμάμαι καλά, νομίζω ότι είναι οι ακριβότερες τιμές που έχω συναντήσει σε ελληνικά κάμπινκ.
Θα είναι άδικο όμως να μην πω ότι διακρίνεις στους ιδιοκτήτες από την πρώτη στιγμή μια όρεξη και μεράκι να φτιάξουν κάτι όμορφο. Να ακούσουν τον κατασκηνωτή, να τον εξυπηρετήσουν σε ότι μπορούν και να κάνουν τη διαμονή του ευχάριστη.

Φωτογραφίες εδώ:

https://www.e-camping.gr/users/4467-iliplus/photos/album?albumid=5414

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
  • Κατάλληλο για τροχόσπιτα

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Ταξίδεψα με
Οικογένεια με παιδιά κάτω των 12 χρονών
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 2 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 915

Yesterday 9934

Week 40552

Month 168133

All 12673251

Αυτή τη στιγμή online 231 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 915

Yesterday 9934

Week 40552

Month 168133

All 12673251

Αυτή τη στιγμή online 231 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions