Λοιπον... μολις γυρισα απο αντιπαρο... Οσο αφορα το νησι τα πραγματα δεν ειναι καθουλου ασχημα...Πολυ ομορφη χωρα-λιμανι...το νησι ειναι επιπεδο και γυριζεται με ποδηλατο που νοικιαζεις σε πολυ χαμηλες τιμες. Οσο αφορα το καμπινγκ???? Εισαι αποτυχημενος???? Ελα εδω!!!! Κατεστραμενα μπανια...ανθρωποι που κλεβουν απο τα ψυγεια....εκτος απο κατοικιδια στο καμπινγ ζουν και αλλα πολυποδα...οπως κατσαριδες!! Ααα...και αν δειτε γουρουνια να περνανε αναμεσα απο τισ σκηνες σας μην τα παιξετε...το ειδα και αυτο! Δυστυχως εκτος απο αυτα τα γουρουνια στο καμπνιγκ κυκλοφορουν και αλλα "ζωα" που μιλανε και δεν κανουν τιποτε αλλο απο το να την πινουν...
H poli einai fantastiki kai i topothesia tou camping episis....!!!!!Akrivws dipla iparxei mia fantastiki kafeteria dipla sto nero (idiaitera akrivi , times athinas dld) Distixws den boreis na kaneis banio stin limni logw tis vromeias!!! Times fisiologikes....exei mini market to opoio omws eina axristo apo tin stigmi p exeis perissotera apo 5 super market stin euriteri perioxi...Paw kathe kalokair toulaxiston mia volta kai exei sxedon panta kosmo....pote ellines omws!!! Poli isixo meros gia perisilogi kai diavasma...Idaniko gia kosmo p thelei apla na iremisei apolamvanontas tin monadiki thea tis limnis kai ton vounon!!!!! Genika opioisdipote thelei plirofories edw...
arketa kalo loipon t camping stin patmo...exei arketous monimous pou pane kathe xrono kiriws pao germania kai pragmatika itan thaumasioi an8ropooi....pentakathares toualetes...konta stin skala me ta podia aneta...oreo to meloi san paralia...kai genika kaloi oi idioktites...p fenetai vevaia oti einai ntopioi kathws einai sixna kapos agenis kai prospathoun na vgaloun apo tin miga xigi...vevai ola auta se logika epipeda kathos oi times itan idiaitera kales...axizei na pate kai den xreiazetai kai polla pare dose me tous idioktites ektos apo tous pappoudes p pragmatika einai agnoi an8ropoi.To mono meionektima oti den exei kouzina ilektiriki px i me gazi...opote promitheuteitai to diko...
enoeite oti tha exeis dikia s skini....to camping einai telios anorganoto to mono p iparxei einai pirosvestes kai o kaimenos o kirios antonis p paleuei monos tou gia ta panta.....to camping miazei me eleuthero...den iparxei pouthena tsimento eutixos....gemato dentra kai skia...kai genika panemorfos xoros...apokleite na vreis na noikiaseis skini...
Piga perisi sta kithira xoris metaforiko....distixos to taxi panakrivo...alla oi anthropoi poli filoxenoi....girisame ena poli megalo kommati me otostop... oso afora to camping...apla fantastiko apo fisiki pleura panta...distixos omws tou leipoun arketa apo ta vasika...exei molis 2 ntouzieres se kathe toualeta kai 4 niptires...apo kathariotita oxi tpt to fovero...alla to fisiko topio einai apisteuto..tromeri thea...oreos kosmos....orees paralies...kai genika teleio..to camping omws mono ton iounio me mesa iouliou...apo kei kai pera ginete xamos kai tha xreastei na kovete xartaki gia na pate toualeta kai na kanete ntouz...opoios endiaferete gia plirofories...ego eimai edw.. :D
to kalitero camping ever...apisteuti skia...katholou tsimento...apolita fisiko...elaxistes paroxes...omos poli konta me ta podia 3-4 lepta apo to kapsali....na pate oloi frontiste omos oxi se perioxdous augoustou...exei mono 4 toualetes..kai protimiste me autokinito....ego girisa ena kommati me otostopo kai me podia...a kai to camping leitourgei enas poli filoxenos anthropos pou einai ekei gia kathe sas voitheia O kir-ANTONIS EINAI THEOS....
και γω θελω να παω......αλλα ξερει κανεις πως απο το λιμανι θα παω στο καψαλι στις 12 το βραδυ??και κατι αλλο χωρις αμαξι αξιζει να πας να ηρεμισεις?εχει ωραιες παραλιες στο καψαλι?HELP......θελω τα φωτα σας το συντομοτερο δυνατο σε μια βδομαδα φευγω...........