Λεπτομέρειες αξιολόγησης

2.6 22 0.5
ΣΚΙΑΘΟΣ & ΣΚΟΠΕΛΟΣ 79174
Δεν ειναι και τοσο τραγικα οσο τα λετε...
Εγω πηγα φετος στις αρχες Αυυουστου με την παρεα μου και εκατσα 5 μερες. Η διαμονη μου στο χωρο ηταν αψογη. Ας τα παρουμε απο την αρχη. Εμεις πηγαμε εκει υποψιασμενοι απ οσα διαβασαμε εδω για τον ιδιοκτητη και περιμεναμε τον μεγαλυτερο μαλακα του κοσμου. Ειναι οντως λιγο περιεργος αλλα τον ειδα μονο στο μπες-βγες. Οι κανονες ειναι πραγματι αρκετοι και δινουν βαση στην ησυχια και δεν με χαλασε καθολου αυτο. Μετα τις 11 το αργοτερο 12 το βραδυ εχει ησυχια. Αλλα εσας τι σας νοιαζει. Εκεινη την ωρα θα ειστε εξω. Ενα βραδυ μειναμε μονο μεσα και γνωρισαμε αλλες παρεες απο γυρω σκηνες και μιλουσαμε σε λογικα πλαισια χωρις να μας πει κανεις τιποτα. Πηγα και περυσι στο Farout στην Ιο οπου γινοταν της πουτανας 24 ωρες το 24ωρο να σας πω την αληθεια προτιμησα Σκιαθο σ αυτο το τομεα γιατι τουλαχιστον μπορεις να κοιμηθεις οταν το παρεις αποφαση. Τωρα για το μινι μαρκετ. Εχει ενα μαγαζακι το οποιο πουλαει σνακ γαλατα νερα κλπ. αλλα οχι και ειδη αναγκης. Για το φαγητο. Η κυρια Σουλα (αδερφη του ιδιοκτητη και +1 λογος να πας στη Σκιαθο) γραφει καθε πρωι το πιατο της ημερας στο πινακα και ξερεις τι θα φας. Περα απο αυτο εχει στανταρ και κατι σουβλακια-μπριζολες που τα κανει αν της πεις. Συνολο 9 ατομα πληρωναμε καθε βραδυ γυρω στα 80 με 90 ευρω αλλα παιδια τετοιο μαγειρεμα που κανει η γυναικα δεν το χω ξαναπετυχει. Ειναι μαστορας. Τωρα για το μπανιο. Καταρχην για να πας στα μερη που δειχνει στις φωτογραφιες εδω θελει περιπου 15 λεπτα με τα ποδια αλλα αξιζει γιατι εχει πολυ καλη θαλασσα. Οσο πιο προς τα μεσα πας βρισκεις και καλυτερες παραλιες. Ειναι αληθεια οτι σχολιασαμε και μεις το οτι εχουν βαλει στο παραμικρο καποια τιμη αλλα συνολο πληρωσα γυρω στα 60 ευρω για διαμονη. Παντως απο υγειινη ειναι ολα αψογα. Τουαλετες καθαρες και χωρος επισης. Παντου εχει καδους για τα σκουπιδια. Επισης ειναι διασπαρτα τραπεζακια και καρεκλες που μπορεις να παρεις στη σκηνη σου απ εξω. Απο ασφαλεια δεν αντιμετωπισαμε κανενα προβλημα. Ειχε ενας φιλος δυο λουκετα στη σκηνη του που απλα τον παιδευαν ενω τη δικια μου την αφηνα ανοιχτη και ολα ηταν εκει οταν γυριζα. Εξω απο το καμπινγκ σε 5 λεπτα περπατημα φτανεις στη σταση του λεωφορειου το οποιο περναει αρκετα συχνα ενω το τελευταιο περναει στις 1:30 το βραδυ ενω το πρωτο ξεκιναει απο την χωρα στις 7 το πρωι. Για να σας φερει ταξι απο τη χωρα (ειναι λιγο μακρια) θα σας παρει γυρω στα 14 ευρω. Το καλο ειναι οτι αν ειστε μεγαλη παρεα κανουν και υπερφορτωσεις (π.χ. σε μας 5 ατομα 20 ευρω). Ειναι λιγο υπερβολικοι οι ταριφες αλλα δεχονται και παζαρια. Απ οτι καταλαβα παει με το ατομο και οχι με τη διαδρομη ενω υπολογιζει και την επιστροφη στη χωρα (ειναι μακρια οπως ειπα). Γενικα το ολο μερος (για το καμπινγ μιλαω τωρα) μου φανηκε αρκετα εως πολυ καλο και ειναι πιο πολυ για χαλαρωση παρα για ξεφαντωμα το οποιο μπορεις να βρεις απλετο στη χωρα. Αυτα λοιπον.. :-)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 1 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 2372

Yesterday 8896

Week 50906

Month 178487

All 12683605

Αυτή τη στιγμή online 473 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 2372

Yesterday 8896

Week 50906

Month 178487

All 12683605

Αυτή τη στιγμή online 478 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions