Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.2 114 0.5
ΜΑΓΝΗΣΙΑ (ΠΗΛΙΟ) 146376
Γενική βαθμολογία
 
4.5
Σκιά
 
4.5
Καθαριότητα
 
4.0
Παροχές
 
4.5
Τοποθεσία
 
5.0
Ψάχνοντας φέτος για κάποιο νέο καμπινγκ θυμήθηκα την περυσινή μου εμπειρία στο Παπά Νερό 1-13 Αυγουστου 2014. Το καμπινγκ είναι σε πολύ καλό σημείο 4-5 λεπτά απο τον Αγιο Ιωάννη που έχει τα πάντα να προμηθευτείς. Έχει αρκετά καλή σκιά σε πολλά σημεία αρκεί να μην διαλέξεις να στήσεις στην κατηφόρα. Οι εντυπώσεις μου γενικά ήταν καλές, τα μπάνια και τουαλέτες σε ικανοποιητική κατάσταση (θα μπορούσαν και καλύτερα, αλλά ήταν και υψηλή σαιζόν οπότε τους δίνω ελαφρυντικά) . Απο άποψη ησυχίας, η τακτική της διεύθυνσης ήταν χαλαρή και έπρεπε να τα βρείς απο μόνος σου με τους "γείτονες"...αρκεί να μην σου τύχαινε καμμιά παρέα 16χρονα. Εγώ προσωπικα είχα την τύχη να περιστοιχίζομαι απο ωριμους ανθρωπους που σέβονταν τους γύρω τους και σίγουρα μετα τις 12.30-1 μπορούσες να κοιμηθείς (με εξαίρεση μερικών σκυλίων που ενίοτε γαβγιζαν). Μερικές δεκάδες μέτρα πιο πέρα όμως η φασαρία και μουσική κάποιων παιδιών σίγουρα ενοχλούσε τους γύρω μιας κ ακουγόταν ο απόηχος μέχρι εμάς (χωρίς να μας πολυενοχλει).
Οι πιο σημαντικες παροχές που σίγουρα θα με κάναν να ξαναπάω είναι
1. τα δωρεάν ψυγεία (3 μεγάλα) που ακόμα και την ασφυκτική εβδομάδα πριν το 15αυγουστο μπορούσες να βρεις καποιο χώρο για τα δικα σου.
2. τα δωρεαν γκαζάκια στο χώρο των ψυγείων να μαγειρέψεις δικο σου φαγητο.
Εδω έχω να κάνω ένα σχόλιο σχετικά με την επιλογη να είναι τα ψυγεία μαζί με 3 φιάλες γκάζι σε ένα μικρο χώρο 3x3. Η φωτιά σε απόσταση μισού μέτρου απο το ψυγείο; Η ζέστη απο το μαγείρεμα σε συνδυασμό με την ζέστη απο τα ψυγεια; Ο χώρος ήταν υπερβολικά μικρός για να μαγευρεύει κάποιος και να εξυπηρετούνται απο τα ψυγεία καποιοι άλλοι. Μαγείρεμα χωρίς βρύση με νεροχύτη δίπλα να βάζεις νερό πχ έστω για να βράσεις μακαρόνια. Ταυτόχρονα σε απόσταση 10 μέτρων υπήρχε ο χώρος με νεροχύτη για πλύσιμο πίατων που ακριβώς δίπλα ήταν τοποθετημένο ένα μεγάλο πλυντήριο. Μετέφερα το σχόλιο απο πέρυσι στη διοικηση του καμπινγκ, οτι θα μπορούσαν οι 3 φιάλες γκάζι να είναι στη θέση του πλυντηρίου, η απάντηση τους ήταν πολύ θετική και ευγενική. Εύχομαι να γίνει κάποτε η αλλάγη και να επιστρέψω με 5 αστέρια σε νέα κριτική!

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Κατάλληλο για σκηνές

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
01 Αυγούστου 2014
Αναχώρηση
13 Αυγούστου 2014
Ταξίδεψα με
Φίλους
Έμεινα
Μεσαία σκηνή (4 - 5 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 6116

Yesterday 9878

Week 35819

Month 163400

All 12668518

Αυτή τη στιγμή online 357 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 6115

Yesterday 9878

Week 35818

Month 163399

All 12668517

Αυτή τη στιγμή online 357 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions