Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.2 114 0.5
ΜΑΓΝΗΣΙΑ (ΠΗΛΙΟ) 146478
Καταπληκτική τοποθεσία και παραλία αλλά το κάμπινγκ είναι μόνο στο όνομα οργανωμένο. Όπως ακριβώς τα περιέγραψε η παραπάνω. Επειδή τυχαίνει να είμαι από το Πήλιο (αν και μένω μόνιμα στην Αθήνα εδώ και κάτι χρόνια), έχω μεγαλώσει εκεί και έχω γυρίσει κάθε εκατοστό του, πρέπει να πω ότι δυστυχώς η ανατολική πλευρά του που είναι η ομορφότερη και διαθέτει μερικές από τις πιο όμορφες τοποθεσίες και παραλίες του κόσμου και όχι απλά της Ελλάδας (Άγιοι Σαράντα, Παπά Νερό, Πλάκα, Μυλοπόταμος, Νταμούχαρη και πολλές άλλες άγνωστες στον πολύ κόσμο) δεν διαθέτει ένα κάμπινγκ της προκοπής. Το συγκεκριμένο δεν αποτελεί δυστυχώς εξαίρεση. Διαθέτει φυσική σκιά αλλά όχι σε όλα τα σημεία, μη οριοθετημένες θέσεις, το αμάξι το αφήνεις εκτός (αυτό είναι καλό) ό,που καταφέρεις να βρεις θέση, η καθαριότητα είναι ανύπαρκτη. Για μίνι μάρκετ δεν το συζητάμε αλλά έτσι κι αλλιώς είναι στα όρια του χωριού του Αι-Γιάννη και με 5 λεπτά περπάτημα βρίσκεις τα πάντα. Τα αξιόλογα κάμπινγκ είναι αυτά που βρίσκονται στον Παγασητικό (Sykia, Hellas) αλλά εκεί δεν αξίζει ιδιαίτερα ούτε το μέρος ούτε βέβαια η θάλασσα. Μία λύση είναι η εγκατάσταση σε ένα από τα δύο που ανέφερα και η μετακίνηση με αυτοκίνητο στις καλές παραλίες (1 περίπου ώρα δρόμος, ανάλογα την κίνηση) πράγμα που πολλοί δεν είναι διατεθειμένοι να κάνουν καθημερινά, ειδικά τον Αύγουστο που γίνεται πανικός.
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Περισσότερα Θέματα »

Online E-Campers

Today 5406

Yesterday 9798

Week 43216

Month 23060

All 12731695

Αυτή τη στιγμή online 547 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 5406

Yesterday 9798

Week 43216

Month 23060

All 12731695

Αυτή τη στιγμή online 547 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions