Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.3 85 0.5
Hot
ΜΕΣΣΗΝΙΑ 120406
Εξακολουθώ να το βρίσκω πανάκριβο.
(Ενημερώθηκε: 04 Αυγούστου, 2011)
Ρε παιδιά γιατί το κουράζουμε; Για το ίδιο πακέτο ( 2 Ενήλικες - 2 παιδιά - μεγάλη σκηνή - αυτοκίνητο - ρεύμα ) το "Ερωδιός" χρεώνει 39 € και το "Συκιά" 34€. Επίσης το "Συκιά" σου δίνει την δυνατότητα να παρκάρεις έξω ( σε δικό του parking ) και να μειώσεις το κόστος ακόμα περισσότερο. Σας διαβεβαιώ ότι και τα δυο camping είναι εφάμιλλα. Να σας πω επίσης ότι ενώ όλος ο τουριστικός κλάδος κάνει προσφορές και πολλά καταλύματα έχουν κατεβάσει της τιμές απο πέρσι, το "Ερωδιός" τις έχει ανεβάσει καθώς για το ίδιο πακέτο Πέρση με χρέωσε 37€. Φυσικά αυτές οι τιμές είναι προ εκπτώσεων μακράς διαμονής. Στο "Συκιά " φέτος πλήρωσα 30,6 € την ημέρα, δηλαδή 10% έκπτωση για διαμονή 10 ημερών που το "Ερωδιός " την κάνει στις 21 ημέρες. Αν κάνετε μια ερεύνα και στην περιοχή της Πύλου για το "Ερωδιός" και στην ευρύτερη περιοχή του Βόλου για το "Συκιά " θα βρείτε φέτος ωραιότατα ενοικιαζόμενα δωμάτια με τουαλέτα, κουζίνα, aircondition, τηλεόραση, βεραντούλα κ.λ.π με 40€. Αυτό αποδεικνύει ότι αυτοί που χρεώνουν τα 39 € και τα 34 € ακόμα και τα 30 € απλά εκμεταλλεύονται το "ψώνιο μας " για φυσική ζωή και εναλλακτικές μορφές διακοπών. Για να μην παρεξηγούμαστε κάνω φανατικά camping τα τελευταία 25 χρόνια. Εμμένω στην άποψη μου ότι το παραπάνω πακέτο θα έπρεπε να κοστίζει 15€ ημερισίως. Τώρα για το αν θα έβγαιναν οικονομικά με " τόσο χαμηλές τιμές " κάντε τον πολλαπλασιασμό με τις θέσεις που νοικιάζει κάθε camping και μετά μου λέτε.
Κλίνοντας θέλω να τονίσω ότι πάρα την ελαφριά διαφωνία επικρατεί μια πολύ πολιτισμένη ατμόσφαιρα. Αυτό αποδεικνύει ότι οι επισκέπτες του site και γενικοτέρα οι άνθρωποι που ασχολούνται με το camping είναι ανωτέρου επιπέδου και οχι βρόμικα φτωχαδάκια όπως πιστεύει μεγάλο μέρος της κοινής γνώμης. Μπράβο παϊδια. Μπράβο και στους δημιουργούς του site που τείνει να γίνει σημείο αναφοράς για την ανεύρεση καλού camping στην Ελλάδα.
Ας σταματήσουμε αυτή την συζήτηση εδώ καθώς υπάρχει forum για τέτοια θέματα.
Εχω ανοίξει θέμα στο forum στον τομέα " Διάφορα " με τίτλο " Είναι ακριβό το camping στήν Ελλάδα ;"
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 5 3
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 1648

Yesterday 7279

Week 21473

Month 149054

All 12654172

Αυτή τη στιγμή online 388 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 1648

Yesterday 7279

Week 21473

Month 149054

All 12654172

Αυτή τη στιγμή online 388 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions