Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.6 144 0.5
ΛΑΚΩΝΙΑ 127358
Γενική βαθμολογία
 
3.0
Σκιά
 
2.5
Καθαριότητα
 
3.0
Παροχές
 
2.5
Τοποθεσία
 
4.0
Έκανα και εγώ το λάθος να μείνω στο συγκεκριμένο χώρο (γιατί camping δε το λές).

Κάνω camping από πολύ μικρός με τους γονείς μου, έπειτα ως νεολαίος με παρέες και φίλους, έως σήμερα στα πρώτα άντα.
Αν όλα τα camping ήταν σα του Σίμου απλά θα το είχα σταματήσει το άθλημα. Πιό πολύ μου θύμισε μαντρί.
Λοιπόν κύριοι ιδιοκτήτες: Camping είναι αυτό που στήνεις όπου θές. Αυτό το προβατοιημένο είναι για γέλια. Επίσης ο χώρος που παρέχετε είναι απαράδεκτος χωρώντας με το ζόρι μια σκηνή 4ατόμων και 2καρέκλες ίσα-ίσα. Η διαμονή επίσης ακριβή.
Το εστιατόριο ήταν η απόλυτη φαρσοκωμωδία, με αγενές προσωπικό και τιμές καραβιού. Ένα γ...νο κομάτι μουσακά γύρω στα 8ευρώ. Το προσωπικό νόμιζε ότι μας κάνει χάρη που μας εξυπηρετούσε. Παραλίγο να πλακώσω στα μπουνίδια έναν εξυπνάκια που την έλεγε στη κοπέλα μου γιατί δε καταλάβαινε τι φαί είχε και μόλις πήγα έκανε τη κότα.
Το mini-market μου θύμιζε τράπεζα. Έμπαινα μέσα και νόμιζα ότι πάω για κατάθεση.
Απίστευτη φασαρία, με την ανοχή του ιδιοκτήτη. Έτυχα σε φάση που ένας πιτσιρικάς γύρω στα 20 έκανε το κομάτι του μεθυσμένος μέσα στο camping με το αμάξι με τέρμα μουσική και τέρμα γκάζι προκαλώντας πανικό και ο ιδιοκτήτης έκανε τον μαλ... μέχρι που αναγκάστηκε να τον διώξει. Μη κάνετε το λάθος και πάτε εκεί με κοπέλα γιατί παίζει να χωρίσετε αν δεν είστε χρόνια μαζί και δεν υπάρχει κατανόηση.
Δροσιά δύσκολο να βρείς γιατί με τόσες σκηνές απλά δεν περνάει αεράκι.
Το μόνο συν ότι προσπαθούσαν να κρατήσουν όσο πιο καθαρά γινόταν τα μπάνια και τις τουαλέτες αλλά με τόσο κόσμο δύσκολα το κατάφερναν. Άσε που μερικοί-μερικοί νομίζουν ότι το να χέσουν έξω από τη λεκάνη ή να κάνουν μιά ώρα στο μπάνιο είναι και μαγκιά.
Άθλιος χώρος, άθλιος κόσμος στη πληοψηφία του που δεν γνωρίζει και δεν αγαπάει τη φάση και τη κουλτούρα του camping. Φασαριόζοι τύποι, άθλια μεταχείρηση και παροχές, κανένας σεβασμός. Δεν είναι camping αυτό ουσιαστικά, είναι κάτι άλλο δε μπορώ να το εξειγήσω.

Και λίγα για τον τόπο.
Κρίμα γιατί ένας επίγειος παράδεισος εκμεταλλεύτηκε τόσο πολύ. Όταν έχεις πάει επενειλλημένως Ελαφόνησο αρκετά χρόνια πίσω καταλαβαίνεις τη διαφορά, που ένα ησυχαστήριο μετατράπηκε σε δεύτερη Ίο. Η μεγάλη παραλία του Σίμου μου θύμισε τον Μυλοπόταμο στην Ίο, το super paradise τη Μύκονο και πάει λέγοντας. Εύχομαι όταν τελειώσει αυτό το πανηγυράκι μετά από κάποια χρόνια να μην μείνει πίσω ένα διαλυμένο τοπίο.
Ξαπλώστρες φαρμακείο και στη μικρή και στη μγάλη παραλία, όταν κάποτε εκεί έκανες ελεύθερο camping και άκουγες μόνο τον ήχο της θάλασσας. Κρίμα.

Συνολικά απογοητεύτικα και από το κάμπιγκ και από την υπερεκμετάλλευση αυτού του μαγικού τόπου, που από επίγειος παράδεισος κοντεύει να καταστραφεί.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Επιτρέπονται τα κατοικίδια

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
05 Αυγούστου 2012
Αναχώρηση
12 Αυγούστου 2012
Ταξίδεψα με
Ζευγάρι
Έμεινα
Μεσαία σκηνή (4 - 5 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 1 1
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 7869

Yesterday 7246

Week 7869

Month 191230

All 12696348

Αυτή τη στιγμή online 545 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 7869

Yesterday 7246

Week 7869

Month 191230

All 12696348

Αυτή τη στιγμή online 545 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions