Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.9 32 0.5
ΑΡΓΟΛΙΔΑ 42965
Γενική βαθμολογία
 
3.8
Σκιά
 
4.5
Καθαριότητα
 
3.5
Παροχές
 
2.5
Τοποθεσία
 
4.5
Μόλις σήμερα έγινα μέλος, γιατί σκέφτηκα, οπως εμενα με βοηθάνε οι κριτικές των άλλων μελών να επιλέξω κάμπινγκ, ίσως θα μπορούσα να βοηθήσω κι εγώ με τη δική μου άποψη για τον εν λόγω χώρο. Θα ακολουθήσουν και κριτικές για άλλα κάμπινγκ που εχουμε παει από πέρσι, που για πρωτη φορά άρχισα να επιλέγω αυτόν τον τύπο διακοπών!
Θα τα αναφέρω επιγραμματικά για να μην σας κουράσω!
ΘΕΤΙΚΑ:
1. Πολυ καλή σκιά από πεύκα (μονο κακο πεφτουν πευκοβελονες και ολη την ωρα σκουπίζεις!)
2. Ιδανικό για παιδιά γιατι η παραλία είναι δίπλα, είναι ρηχή και καθαρή και σε κάποιο σημείο έχει και προβλήτα, οπου εκαναν βουτιες μεσα στη τρελλη χαρα! Επίσης, αν και πολλοι ειχαν τα αυτοκινητά τους δίπλα στη σκηνή τους και τα χρησιμοποιούσαν, ήταν πολύ προσεκτικοι και πήγαιναν πολύ σιγα. Τέλος, έχει και παιδική χαρά και γήπεδο τένις.
3. Μη οριοθετημένες θέσεις από φυτά ή συνδυασμός κάποιας κατασκευής με φυτά. Για άλλους είναι αρνητικό, αλλά εμενα μου αρέσει να μην με περιορίζουν!Βέβαια δεν έχει την άνεση που βρίσκεις στο Μελτεμι.
4. Οι τιμές στη καφετέρια ήταν καλές, ενδεικτικά φραπέ 2 ευρώ, κομμάτι πίτσα 2,5 ευρώ, ολόκληρη πίτσα 7,5 ευρώ, αλλά και στο μινι-μαρκετ ήταν καλές οι τιμές αν και δεν είχε παρα πολλά πράγματα.
5. Γενικά ήταν καθαρά και τα μπάνια και ο χώρος που έπλενες τα πιάτα.
6. Το Τολο διπλα με ο, τι κι αν χρειαστεις!

ΑΡΝΗΤΙΚΑ:
1. Καλαθάκι στα μπάνια για τα χαρτιά τουαλέτας. Είναι αδιανόητο να πρέπει να σκέφτομαι να πάρω μαζί μου και κάτι για να πετάξω αυτού του είδους τα απορρίματα στον εξωτερικό κάδο (γιατί στη λεκάνη αρνουμαι να το ρίξω!) και φυσικά και η διοικηση του καμπινγκ θα έχει πρόβλημα αφού θα βουλώνουν συνεχεια τα μπάνια.
2. Απουσία χαρτιού τουαλέτας και σαπουνιού στους νιπτηρες.
3. Δεν εχει γκάζι ή ηλεκτρικά ματια να μαγειρεψεις δικό σου φαγητό.
4. Στο εστιατόριο είχαν μια συμπεριφορά λές και δεν τους ένοιαζε να φας από εκεί. Εμείς και τις δυο ημέρες πήραμε πακέτο, σε τιμές κατά τη γνώμη μου ακριβές 7 ευρώ κοκκινιστό με πατάτες τηγανιτές, αφού περιμέναμε αρκετή ώρα κάποιος να μας εξυπηρετησει κι ενω δεν είχαν κοσμο. Επίσης, μαγείρευαν λίγα φαγητά, που αν δεν ήσουν στη 1 που άνοιγε το εστιατοριο, δεν προλάβαινες κατι καλο. Μετα βέβαια καταλαβα οτι οι πιο πολλοι μαγείρευαν ειτε στη σκηνη τους ειτε στο τροχοσπιτο τους, οπότε δεν έφτιαχναν μεγαλες ποσοστητες. Βεβαια, για να μην γκρινιαζω μονο, το κοκκινιστό ηταν νοστιμο!
5. Πολλές σφηκες!Δεν ξερω αν υπαρχει καποιος τροπος να τις απομακρυνουν, αλλα καλο θα ήταν να το ψαξουν!
6. Το εικοσάλεπτο για το ντους και ο μονος λόγος που το λεω είναι οτι δεν μπορεις να πληρωνεις για δυο ατομα (το παιδι μου δεν πληρωνει ακομα), σκηνη και αυτοκινητο 22,40 ευρώ με την έκπτωση την ημερα και να μην σου παρεχουν χαρτι, σαπουνι και ζεστο νερο, δηλαδή τα αυτονόητα!

Γενικά θα ξαναπήγαινα γιατι μου αρεσε πολυ η τοποθεσια και η παραλια, αλλα προετοιμασμενη καλύτερα!

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
  • Κατάλληλο για τροχόσπιτα
  • Επιτρέπονται τα κατοικίδια

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
16 Αυγούστου 2013
Αναχώρηση
18 Αυγούστου 2013
Ταξίδεψα με
Οικογένεια με παιδιά κάτω των 12 χρονών
Έμεινα
Μεσαία σκηνή (4 - 5 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Περισσότερα Θέματα »

Online E-Campers

Today 8230

Yesterday 9798

Week 46040

Month 25884

All 12734519

Αυτή τη στιγμή online 703 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 8230

Yesterday 9798

Week 46040

Month 25884

All 12734519

Αυτή τη στιγμή online 705 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions