Ήσυχο και κατάλληλο για όσους θέλουν ένα χαλαρό μέρος. Ιδιαίτερα προσεγμένο από κάθε άποψη. Οι τουαλέτες άψογες (χαρτί + σαπούνι σπάνια έχω ξαναπετύχει σε κάμπινγκ!), βρυσούλες με πόσιμο νερό, πρίζες για ηλεκτρικό ρεύμα διάσπαρτες μέσα στο κάμπινγκ, κουζίνα, wi-fi. Το προσωπικό είναι ιδιαίτερα ευγενικό και εξυπηρετικό και η ατμόσφαιρα γενικά οικογενειακή. Η παραλία ακριβώς από κάτω σούπερ, ενώ ο Ποτός και τα Λιμενάρια είναι σε απόσταση που διανύει κανείς εύκολα και ευχάριστα και με τα πόδια. Μοναδικό μειονέκτημα ότι τόσο μέσα στο κάμπιγκ όσο και ακριβώς δίπλα στο Πευκάρι δεν υπάρχει ένα αξιοπρεπές mini-market, φούρνος, ταβέρνα ή μέρος για καφέ. Η τιμή του καφέ στο κάμπινγκ (φραπέ στα 2 ευρώ-φρέντο στα 3) κατά τη γνώμη μου είναι απαράδεκτη.