Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.2 32 0.5
Hot
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ 42082
Γενική βαθμολογία
 
4.4
Σκιά
 
4.0
Καθαριότητα
 
4.5
Παροχές
 
4.0
Τοποθεσία
 
5.0
Καλημέρα και από εμένα. Όντας χρόνια κατασκηνωτής κι έχοντας γυρίσει διάφορα campings σε όλη την Ελλάδα θα ήθελα κι εγώ να παραθέσω τις προσωπικές μου απόψεις για το camping Alikes. Θα ξεκινήσω γράφοντας πως το πρώτο πράγμα που προσωπικά κοιτάω σε ένα μέρος όπου θα κατασκηνώσω είναι το φυσικό τοπίο! Νομίζω πως η παραλία που βρίσκεται κάτω από το camping είναι μια από τις ομορφότερες που έχω δει (τουλάχιστον τα τελευταία πολλά χρόνια). Τόσο την ημέρα όσο και τη νύχτα το τοπίο ήταν μαγευτικό, γεγονός που προσέφερε σ' εμένα και την παρέα μου την ηρεμία και τη χαλάρωση που είχα ανάγκη. Το ίδιο θα μπορούσα να πω και για το beach bar! Τα παιδιά ήταν εξυπηρετικότατα και πολύ φιλικά με όλους γεγονός που σε συνδυασμό με τις τιμές των ποτών, καφέδων και αναψυκτικών με κάνουν ν' αξιολογώ την παροχή υπηρεσιών ως πολύ θετική! Προσωπικά και τα είδη μουσικής του bar μου άρεσαν πολύ! Έτσι λοιπόν το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας κυλούσε πολύ όμορφα. Σε όσα αφορούν το camping καθαυτό, έχω να παρατηρήσω πως σε γενικές γραμμές το βρήκα πολύ συμπαθές κι εξυπηρετικό. Η θέση όπου τοποθέτησα τη σκηνή μου ήταν σκιερή και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον πρωινό ήλιο. Επιπλέον, σε ό,τι κι όποτε χρειάστηκα βοήθεια, οι ιδιοκτήτες ή οι εργαζόμενοι έσπευδαν να μ΄εξυπηρετήσουν (όπως για παράδειγμα με τον πεπιεσμένο αέρα για το στρώμα μου ή βοήθεια μ΄ένα πρόβλημα που είχε η σκηνή μου)! Διαβάζω τα σχόλια των φίλων για την καθαριότητα του camping και των τουαλετών και πραγματικά εκπλήσσομαι διότι τόσο εγώ όσο και οι παρέα μου (6 άτομα στο σύνολο με τρεις διαφορετικέ σκηνές) κρίναμε πως είναι ένα από τα πιο καθαρά μου έχουμε επισκεφθεί και μάλιστα σε περίοδο τουριστικής αιχμής. Προφανώς και σέβομαι την υποκειμενικότητα της άποψης του καθενός αλλά ρε παιδιά έχετε πάει πρόσφατα σε κάποιο camping των Κυκλάδων ή της Κρήτης να δείτε τι πάει να πει να μην μπορείς να πλησιάσεις από τη βρώμα? Εγώ προσωπικά διαπίστωσα πως τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα οι τουαλέτες και τα λουτρά καθαρίζονταν και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα υγιεινής (στο οποίο πιστέψτε με έχω ιδιαίτερη ευαισθησία)! Το μίνι μάρκετ η αλήθεια είναι επισκέφθηκα ελάχιστα και μόνο για την αγορά πρωινού και 1-2 αντικειμένων οπότε νομίζω είναι λάθος να σχολιάσω. Το εστιατόριο Μετόχι προσωπικά μ' εντυπωσίασε και δεν είναι τυχαίο πως το επισκέπτονται και άνθρωποι εκτός camping απ΄ότι διαπίστωσα. Ειδικά η μακαρονάδα!!!!!!! Πολύ μπροστά. Σε σύνολο αξιολόγησης λοιπόν κρίνω, όπως άλλωστε και οι φίλοι-φίλες που ταξιδέψαμε εκεί, πως πρόκειται για ένα πολύ φιλόξενο περιβάλλον, μ' ένα εκπληκτικό τοπίο και το οποίο προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους επιλέξουν να το επισκεφτούν.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
02 Αυγούστου 2012
Αναχώρηση
05 Αυγούστου 2012
Ταξίδεψα με
Φίλους
Έμεινα
Μικρή σκηνή (2-3 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 12304

Yesterday 7246

Week 12304

Month 195665

All 12700783

Αυτή τη στιγμή online 607 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 12304

Yesterday 7246

Week 12304

Month 195665

All 12700783

Αυτή τη στιγμή online 607 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions