Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.7 70 0.5
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ 95573
Γενική βαθμολογία
 
4.3
Σκιά
 
4.0
Καθαριότητα
 
3.0
Παροχές
 
5.0
Τοποθεσία
 
5.0
Πηγαίνω σε αυτό το κάμπινγκ από μικρή και το έχω ζήσει και με οικογένεια και με φίλους και ως ζευγάρι, και έχω περάσει καλά και στις τρεις καταστάσεις. Ως χρόνια κατασκηνωτής νομίζω οτι μπορώ να κρίνω αρκετά αντικειμενικά τα καλά του και τα κακά του.

Λοιπόν, στα θετικα:

-Πάρα πολύ ωραία τοποθεσία και καταπληκτική παραλία. Το κάμπινγκ έχει φυσικά όρια (θάλασσα-λόφοι-βουνό) γεγονός που σε κάνει να νιώθεις αρκετά στη φύση και όχι σε κάποιο περιφραγμένο οικόπεδο.
-Καλή σκιά στις θέσεις, όχι όμως και αν στήσεις χύμα μόνο για το σ/κ. Πολλή δροσιά έως κρύο το βράδυ.
-από παροχές τα πάντα, ότι μπορείς να φανταστείς (ευτυχώς όχι πισίνα)
-Εστιατόριο με μεγάλη ποικιλία και νόστιμο φαγητό.
-Η παραλία καθαρίζεται και ΔΕΝ έχει ξαπλώστρες!!!!!!! (τουλάχιστον μέχρι το 2011 που πήγα τελευταία φορά)
-Πολλές δραστηριότητες και εκδηλώσεις.

Αρνητικά:

-Είναι ακριβό, όχι μόνο η διαμονή αλλά και τα μαγαζιά που έχει μέσα (το μίνι μάρκετ είναι φαρμακείο)
-Τα σαβ/κα γίνεται ο κακός χαμός με αποτέλεσμα οι τουαλετες (που είναι όντως παλιές και μόνο μερικώς ανακαινισμένες) να μένουν βρώμικες ακόμα και αν καθαρίζονται συχνά. Το ζεστό νερό δεν αρκεί και γίνεται χαμός και από αυτοκίνητα (δεν κάνω την έξυπνη...και εγώ μέσα το βάζω...). Βράδυ Παρασκευής και Σαββάτου δε βλέπεις τη μύτη σου γιατί το κάμπινγκ γίνεται τοπίο στη ομίχλη από τις ψησταριές.
-Πολυκοσμία = φασαρία κάθε είδους (μουσικές-φωνές-παιδάκια κλπ).
-Οι βρύσες που προορίζονται για το πλύσιμο πιάτων είναι αίσχος, μέσα στη γλίτσα και τη σκουριά. Σιγά πιά τι κόστος έχει να φτιάξουν καινούριες-ανθρώπινες εγκαταστάσεις;

Προσωπικά προσπαθώ να το αποφεύγω σαβ/κα. Πιστεύω η καλύτερη στιγμή για να στήσεις είναι Κυριακή απόγευμα και καλύτερα όχι Αύγουστο. Το προτιμώ εξαιτίας της τοποθεσίας και των πολλών παροχών που προσφέρει, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να παραβλέψω και το ότι τα προβλήματά του είναι τα ίδια και τα ίδια από τότε που ήμουνα παιδί, και δεν τα βλέπω να διορθώνονται...

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Κατάλληλο για σκηνές
  • Κατάλληλο για τροχόσπιτα
  • Επιτρέπονται τα κατοικίδια
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 7400

Yesterday 9878

Week 37103

Month 164684

All 12669802

Αυτή τη στιγμή online 315 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 7400

Yesterday 9878

Week 37103

Month 164684

All 12669802

Αυτή τη στιγμή online 315 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions