Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.3 71 0.5
ΣΙΦΝΟΣ 80972
Γενική βαθμολογία
 
4.0
Σκιά
 
4.0
Καθαριότητα
 
5.0
Παροχές
 
3.0
Τοποθεσία
 
4.0
Το κάμπινγκ του "Μάκη" απλώς τα σπάει!

Απορώ με κάτι κακεντρεχή σχόλια που προηγούνται... Είμαι 26 χρονών και πέρασα τρομερά καλά (η πλειοψηφία άλλωστε του κάμπινγκ είναι νεολαία μεταξύ 20 και 30)! Το γεγονός ότι "απαγορεύεται η είσοδος σε μεθυσμένους" δε με χαλάει καθόλου ως διατύπωση αφού δε νομίζω κανείς να έχει την όρεξη νυχτιάτικα να περιφέρονται διάφοροι ενοχλητικοί μεθυσμένοι έξω από τη σκηνή του και να τον ξυπνάνε (σε όλους μας έχει τύχει μάλλον). Επίσης ο Μάκης είναι αρκετά ευσυνείδητος σχετικά με την εξοικονόμηση νερού (δεν αφθονεί ως γνωστόν στις Κυκλάδες) και ρεύματος και εκεί οφείλεται το γεγονός ότι κλείνουν τα φώτα στις τουαλέτες μετά από κάποια ώρα (μπορείς φυσικά να τα ανοίξεις αν τις χρειαστείς!). Ο σεβασμός τέλος στις ώρες κοινής ησυχίας νομίζω είναι αυτονόητος, αλλά και μια εύκολη υπόθεση αλληλοσεβασμού (αλήθεια πώς μπορούν να θεωρούν μερικοί τον σεβασμό στο συνάνθρωπο κάτι το αστείο;;).

Για να συνοψίζω σχετικά με το κάμπινγκ του Μάκη λοιπόν: Είναι ίσως το πιο καθαρό, τακτοποιημένο και προσεγμένο που έχω δει. Είναι όντως πολύ μικρό, αλλά έχει ένα ευχάριστο παρεΐστικο κλίμα καθώς μαζεύει καλό κόσμο. Επίσης αν δεν ήταν τόσο μικρό αναρωτιέμαι αν θα μπορούσε να είναι τόσο προσεγμένο! Πολύ ήσυχο επίσης. Έχει σκιά και όπου δεν έχει σε καλύπτουν οι καλαμωτές (εγώ σε καλαμωτή ήμουν και δεν είχα πρόβλημα). Το βράδυ κάνεις σούπερ ύπνο μιας και επικρατεί απόλυτη ησυχία (όλοι σέβονται την ηρεμία του διπλανού - κάτι που δεν ισχύει ας πούμε στη Σέριφο) και το πρωί τρως σένιο πρωινάκι στο μαγαζάκι (άλλο ένα αρνητικό εδώ οι τσιμπημένες του τιμές, κάτι με το οποίο θα τα βρείτε σκούρα συνολικά στη Σίφνο - πιάνουν κώλο παντού!). Για ότι χρειαστείτε να ρωτήσετε τον Μάκη και θα σας βοηθήσει με χαμόγελο και καλή διάθεση.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 2 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 5460

Yesterday 9878

Week 35163

Month 162744

All 12667862

Αυτή τη στιγμή online 360 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 5459

Yesterday 9878

Week 35162

Month 162743

All 12667861

Αυτή τη στιγμή online 360 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions