Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.1 39 0.5
ΝΑΞΟΣ 55354
Γενική βαθμολογία
 
4.9
Σκιά
 
4.5
Καθαριότητα
 
5.0
Παροχές
 
5.0
Τοποθεσία
 
5.0
Τοποθεσία:
Το κάμπινγκ βρίσκεται πάνω στην καλύτερη παραλία του νησιού. Δεξιά και αριστερά βρίσκεις τα πάντα για φαγητό. Φυσικά δεν προσφέρουν όλα τα μαγαζιά καλό φαγητό και δεν ξέρω αν μου επιτρέπεται μέσα από εδώ να σας προτείνω ποια είναι καλά ή όχι. Ρωτήστε, όπως ρωτήσαμε και εμείς και θα πάτε στα σωστά.
Χώροι:
Το καμπινγκ είναι μεγάλο και ικανοποιεί και αυτούς που θέλουν να είναι κοντά στο μπαρ και αυτούς που θέλουν την ησυχία τους. Δεν γίνεται να στήσεις την σκηνή σου κοντά στο μπαρ και να ζητάς ησυχία, όταν υπάρχουν και άλλες επιλογές στον ίδιο χώρο.
Τουαλέτες ντουζιέρες:
+ ικανοποιητικός αριθμός τουαλετών και ντουζιέρων, δεν βρήκαμε ποτέ ουρά.
+ πεντακάθαρα όλα και χλωριωμένα, όλες τις ώρες.
- Χαμηλή πίεση στο νερό, γεγονός όμως που ίσχυε για όλο το νησί σε περίοδο αιχμής από ότι μάθαμε.
Κουζίνα κοινόχρηστη:
Την χρησιμοποιήσαμε μια φορά για να τηγανίσουμε κάτι ψάρια, σε τηγάνι που δανειστήκαμε με ένα χαμόγελο από την κουζίνα του μπαρ.
Το κοινόχρηστο ψυγείο ήταν μεγάλο σχετικά, δεν το χρησιμοποιήσαμε όμως.
Μπαρ-κουζίνα:
+ ικανοποιητική εξυπηρέτηση
+ λογικές τιμές
+ ποτά σωστά και όχι πετρέλαιο
~ το φαγητό είναι καλής ποιότητας. Πιθανά να χρειάζεται μεγαλύτερη προσοχή στην προετοιμασία του.
+ το πρωινό του είναι οικονομικό και καλής ποιότητας.
+ όταν μιλάμε για εξυπηρέτηση εννοούμε έναν, τον Γιάννη. Με χαμόγελο πάντα και προθυμία έκανε την δουλειά του ως επαγγελματίας.
- έκλεινε νωρίς, 03:30, και μας χάλαγε τις κιθαροκαταστάσεις. Ναι εμείς ήμασταν αυτοί που έκαναν φασαρία (είναι η μουσική θόρυβος;) με γέλια τραγούδι και κιθάρες.
Γενικά:
Υπήρχε ένα θεματάκι με τα μυρμήγκια, αλλά είναι κάτι που περιμένεις όταν κάνεις κάμπινγκ, αλλιώς πας σε πεντάστερο (μην αφήνετε την τυρόπιτα μέσα στην σκηνή). Αν είχες θέμα απλά το έλεγες και ερχότανε ο Νικόλας (το τρεχαντήρι του κάμπινγκ) και έλυνε το πρόβλημα άμεσα.
Ο χώρος είναι μέσα στα δέντρα και οι θέσεις των σκηνών κάτω από κατασκευές με καλάμια, οπότε το βασικότερο, η σκιά, ήταν εξασφαλισμένη.
Όταν φύσαγε σήκωνε λίγο χωματάκι, αλλά είπαμε κάμπινγκ κάνεις οπότε το έχεις στα υπόψην σου.
Το σούπερ μάρκετ είχε τα πάντα και οι τιμές του ήταν λογικές. Εννοείται λίγο πιο ακριβά από τον σκλαβενίτη αλλά κατά ένα ~10%.
Η εξυπηρέτηση ήταν άμεση σε ότι και να ζητήσαμε και στις περισσότερες περιπτώσεις με χαμόγελο.
Ιδανικό για τις παρέες χωρίς αυτοκίνητο, γιατί τα έχεις όλα μέσα στα πόδια σου.
Απώλεια καμία από κλεψιές, στον χώρο μας και ούτε ακούσαμε κάτι παρόμοιο, εκτός από το κοινόχρηστο ψυγείο.
Η παραλία είναι τεράστια, έχει χώρους με ξαπλώστρες και ομπρέλες (ενοικιαζόμενες), και τεράστιες εκτάσεις χωρίς. Δεν δυσκολευτήκαμε ποτέ να βρούμε ήσυχο σποτ όποτε το θέλαμε και το αντίθετο όταν το επιθυμούσαμε.
Τα γαλλάκια ανά πενηντάδες, με εξέπληξαν με την πειθαρχία τους, φυσικά έχω ακούσει και δει και ακριβώς το αντίθετο. Εννοείται ότι αν ήθελες την ησυχία σου δεν έστηνες δίπλα τους αλλά ούτε και δίπλα μου γιατί το βράδυ βρυχώμαι και νομίζεις ότι είσαι στην ζούγκλα με τον ταρζάν. Παραδέχομαι ότι με το ροχαλητό μου έδιωξα, χωρίς να το θέλω, ένα ζευγάρι γερμανών.
Σε κάθε περίπτωση το κάμπινγκ συνέβαλε στο να περάσουμε φανταστικά στις διακοπές μας, και παρόλο που δεν συνηθίζω να πηγαίνω στο ίδιο μέρος δεύτερη φορά, του χρόνου ίσως να το σκεφτώ για να ξαναπάω.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
  • Κατάλληλο για τροχόσπιτα
  • Επιτρέπονται τα κατοικίδια

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
14 Αυγούστου 2014
Αναχώρηση
30 Αυγούστου 2014
Ταξίδεψα με
Φίλους
Έμεινα
Μεσαία σκηνή (4 - 5 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Περισσότερα Θέματα »

Online E-Campers

Today 7065

Yesterday 7856

Week 35077

Month 14921

All 12723556

Αυτή τη στιγμή online 323 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 7065

Yesterday 7856

Week 35077

Month 14921

All 12723556

Αυτή τη στιγμή online 323 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions