post από ιδιοκτήτες κάμπιγκ

  • Δημοσιεύσεις: 65
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4

italiana απάντησε στο θέμα: Απ:ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Pap έγραψε:
Αγαπητέ φίλε Pap το να ζητά ένας επιχειρηματίας προκαταβολή δεν είναι κακό, για μένα, θα σου δώσω ένα παράδειγμα: Παίρνω τηλέφωνο στο Χ camping και κλείνω θέση για 3-7 Αυγούστου (υψηλή περίοδο) και ο άνθρωπος κανονίζει να μην την δώσει σ' άλλον, εγώ τελικά δεν πάω χωρίς ειδοποίηση, αφού αυτός δεν έχει κατοχυρωθεί απέναντι μου, για 1 μέρα ο άνθρωπος έχασε 20 ευρώ που σημαίνει 10 τέτοιοι πελάτες το μήνα -200 ευρώ το ελάχιστο.
Δεδομένο ότι δεν πάνε και πολύ καλά τα πράγματα, πώς ζητάμε αυτός να επενδύσει στο camping του να έχει καλύτερες παροχές;
Μονά - ζυγά δικά μας δεν γίνεται.
#1933

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 0

Pap απάντησε στο θέμα: Απ:ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Νομίζω ότι εδώ ανοίγει άλλο θέμα. Το κάμπινγκ δεν είναι δωμάτιο, να έχεις συγκεκριμένες θέσεις. Θα μπορούσε να σου πει ότι κρατάει τη θέση μέχρι κάποια ώρα ή να σου ζητήσει προκαταβολή μία μέρα. Με το δεδομένο ότι τα κάμπινγκ έχουν πολύ κόσμο τον Αύγουστο, δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα πληρότητας. Πληρότητα θα την έχει. Απλά ήθελα να πω ότι προκαταβολή σε κάμπινγκ για πάνω από μία μέρα είναι εκ του πονηρού.
Από εκεί και πέρα παροχές μπορούν να είναι οι καθαρές τουαλέτες και το ζεστό νερό (που είναι must, κατά τη γνώμη μου) μπορούν να είναι και οι πισίνες (που είναι παντελώς άχρηστες και υπερβολή, αν υπάρχουν κοντά όμορφες παραλίες, πάλι κατά τη γνώμη μου).
Πάντως όσο και να κατανοώ την αγανάκτηση του Γιάννη, νομίζω ότι η χειροδικία είναι το χειρότερο που μπορεί να πράξει κανείς σε τέτοιες περιπτώσεις. Αντιθέτως ένα site σαν αυτό εδώ μπορεί να μας "ανοίξει τα μάτια" αν μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας.
#1967

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 65
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1

LiliG απάντησε στο θέμα: Απ:ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Θα διαφωνήσω με το συμπέρασμα οτι όποιος γραφεται να πει την γνωμη του και μετα δεν ξαναγράφει, ειναι ντε και καλά υποπτος.

Το φόρουμ βασίζεται στην γνωμη μας. Τη λέμε. Τελείωσε.
Οχι σαν και μένα που λέω και τα ξαναλέω (παρλαπίπα γαρ).

Να χτυπάει κάρτα ο κάθε ένας που έκλεψε από τον προσωπικό του χρόνο για να εξυπηρετήσει και ενημερώσει;

Η αλλη όψη του νομίσματος.:P
#1971
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Frappe Camper

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 186
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64

kastrinos απάντησε στο θέμα: Απ:ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

john έγραψε:



Διάβασα προσεκτικά το θέμα που έθεσε ο φίλος. Και σαν μέλος και του icamp και αυτός που στην ουσία έψαξε περισσότερο το θέμα του camping στο Πήλιο οφείλω να πω ότι η ιδιοκτήτης (ή υπεύθυνη) του εν λόγω camping δεν κινήθηκε σωστά. Δεν θεωρώ ότι μπερδεύτηκε αλλά γνώμη μου είναι ότι συνειδητά παραπλάνησε πιθανούς πελάτες. Αυτό είναι εύκολο να το καταλάβετε αν διαβάσετε την συζήτηση που εξελίσσεται σε αυτό το forum στο www.e-camping.gr/index.php?option=com_co...iew&id=121&Itemid=45
Αυτά τα έχω πει ξανά στο icamp αλλά μιας και είδα ότι έγινε και εδώ θέμα παραθέτω και εδώ την άποψη μου.

“Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.”
#2048

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 85
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2

giorgos_bek απάντησε στο θέμα: Απ:ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε kastrinos. Η συγκεκριμένη ιδιοκτήτρια, όπως φαίνεται και από τα όσα έγραψε, συνειδητά προσπάθησε να παραπλανήσει τους όποιους πιθανούς πελάτες. Το να προσπαθεί να κρυφτεί πίσω από μια αθώα αφέλεια ή "νεανικό ενθουσιασμό" και να συνεχίζει να γράφει για μένα επιβαρύνει ακόμα περισσότερο τη θέση της. Κρίμα πάντως, γιατί με αυτό τον τρόπο πετυχαίνει τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που επιδιώκει και δυσφημίζει και τον κλάδο της.
#2068

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 9
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 0

alef212 απάντησε στο θέμα: Απ:ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΝΕΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ..ΕΠΕΙΣΗΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ CAMPERS!!!
#2075

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 143
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 8

john απάντησε στο θέμα: Απ:ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Οταν καποιος γραφει κατι για να πει την γνωμη π.χ για το ποια ειναι η καλυτερη εποχη για καμπινγκ και μετα τον χανουμε,βεβαιως και δεν ειναι υποπτος.Οταν ομως βγαινει και διαφιμιζει ενα καμπινγκ και μετα μην τον ειδατε τοτε ΝΑΙ ειναι υποπτος διοτι δεν βγαινει ουτε να αντικρουση τα αντιθετα που γραφωντε για το ιδιο καμπινγκ.Εγω την πατησα με το καμπινγκ ΕΥΡΙΔΙΚΗ γιατι καποιες κυριες ηθελαν να παιξουν μαζι μας και εκανα 600 χιλιομετρα τζαμπα για να δω ενα χαλι αδιορθωτο.
(Αυτη ειναι απαντηση σε αυτα που γραφει ποιο πανω η Lili.)
#2076

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 2
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 0

wodan απάντησε στο θέμα: Απ:ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ - post από ιδιοκτήτες κάμπιγκ

LiliG έγραψε:

camping kastanis
Αμοργός
#2108

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 20
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2

camper12 απάντησε στο θέμα: Απ:ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ - post από ιδιοκτήτες κάμπιγκ

Το site πρέπει να γίνει πιο γνωστό και να αποκτήσει περισσότερους χρήστες. Μόνο τότε ο μέσος όρος που θα βγει από τις ψηφοφορίες θα είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα, γιατί οι δημοσιεύσεις από τους ιδιοκτήτες θα χαθούν στο πλήθος των ψήφων. Βάλτε διαφήμιση, φτιάξτε καμιά σελίδα στο Facebook...
#2110

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 0

Astritis απάντησε στο θέμα: Απ:ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ - post από ιδιοκτήτες κάμπιγκ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΜΕΛΟΣ. Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΘΕΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΝΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΑΝ ΕΝΑΣ ΧΩΡΟΣ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΩΝ, ΘΕΤΙΚΩΝ Η' ΑΡΝΗΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Σ'ΑΥΤΑ, ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ (ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ) ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΜΕΡΙΚΩΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ Η ΠΡΩΤΗ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΔΕΛΕΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΧΟΛΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ. ΛΟΙΠΟΝ, ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Μ.... ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΦΕΤΟΣ, Η' ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΗΛΙΟ??? ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ. ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ!!!
#2162

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Powered by Kunena Φόρουμ