Λεπτομέρειες αξιολόγησης

2.6 22 0.5
ΣΚΙΑΘΟΣ & ΣΚΟΠΕΛΟΣ 78840
εξαρτάται τι ψάχνεις
εμείς το επισκευτήκαμε πριν από 3 καλοκαίρια , για 4 μερούλες. Έχοντας μάθει το κάμπινγ από τις χαρές του ελεύθερου κάμπινγκ στη Βουρβουρού και καλομαθημένη από κάμπινγκ του μέγεθους του Καλαμιτσι , δεν ήξερα ότι στα νησιά εννοούν κάμπινγκ ένα οικόπεδο που δεν έχει δική του παραλία!!! :-) .Φυσικά για αυτό , δεν έφτεγε το συγκεκριμένο κάμπινγ. Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι πόσο κόστιζε τότε, πάντως την όλη κατάσταση την είδα από την πολύ θετική πλευρά του πράγματος.Πρώτο από όλα , το γεγονός ότι δεν επιτρέπεται να μπουν τα αυτοκίνητα μέσα , σου διασφαλίζει ότι δεν θα ξυπνάς το πρωί με την εξάτμιση του διπλανού να λειτουργεί πάνω από τα ρουθούνια σου , άλλωστε δεν είναι και πάρα πολύ μεγάλο , για να χωράνε και τα αμάξια. Επίσης οι δικές τους στημένες σκινούλες που νοίκιαζε , μου φάνηκαν μια εύκολη λύση για τους Αυγουστιάτικους επισκέπτες που δεν είχαν κανονήσει για τη διαμονή τους. Από άποψη σκιάς όλα καλά, από άποψη ησυχίας τέλεια. Αυτό που πρόσθετε πολύ στην ιστορία είναι ότι όλο το κάμπινγ αποτελεί ένα εκθετήριο από διάφορα πράγματα που συλλέγει ο ιδιοκτήτης και μου κάνει εντύπωση που δεν αναθέρθηκε σε αυτό κανένας.Στην παιδική χαρά έχει κρεμασμένα μια συλλογή από παλιά ποδήλατα , το γκισέ του κυριολεκτικά είναι ένα μουσείο , ακόμα και οι τουαλέτες είναι φτιαγμένες κολάζ από κάθε λογής πλακάκια , διαφόρων χρωμάτων.Θα μου πει κανείς και μας τι μας νοιάζει , εμένα πάντως ίσως γιατί είμαι διακοσμήτρια στο επάγγελμα, μου αφήνει πολύ θετική εντύπωση που δεν το έκανε ένα αδιάφορο τσιμεντένιο ευρομαζόχτη το κάμπινγκ του , αλλά του έδωσε το προσωπικό του γούστο.
Γενικά θα πρότεινα σε όποιον επισκευθεί το νησί, να κάνει όλη την ημέρα τη γύρα του νησιού σε άλλες παραλίες ,(έχει πολλές κρυμένες και ωραίες ), γιατί οι Κουκουναριές και η ξαπλωστροεξάπλωση , με τους φουσκωτούς και τα χρυσά μπικίνι δεν είναι αυτό που αντιπροσωπεύει το νησί και να γυρνάνε στο κάμπινγκ για χαλάρωση και ξεκούραση ,χαλαρή κουβεντούλα, ντουζάκι και νάνι. Εμείς το είδαμε σαν μια όαση ησυχίας , γιατί είχε πάρα πολύ κόσμο το νησί . Τέλος υπήρχε και μια κοινόχρηστη χτιστή ψησταριά για τους μερακλήδες και ένα κυλικείο με τα πολύ βασικά και με τραπεζάκια έξω για τάβλι και καφεδάκι.
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

  • Δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις προς εμφάνιση

Online E-Campers

Today 7101

Yesterday 7206

Week 25185

Month 159254

All 12485278

Αυτή τη στιγμή online 285 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 7101

Yesterday 7206

Week 25185

Month 159254

All 12485278

Αυτή τη στιγμή online 285 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions