Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.2 114 0.5
ΜΑΓΝΗΣΙΑ (ΠΗΛΙΟ) 146308
Γενική βαθμολογία
 
5.0
Σκιά
 
5.0
Καθαριότητα
 
5.0
Παροχές
 
5.0
Τοποθεσία
 
5.0
ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ!!!

Μπορεί να σας φανεί ενδιαφέρουσα η άποψη μιας και όχι τόσο φανατικής camper...
Παρόλο που στα 28 μου πια, δεν έχω επισκεφθεί πάνω απο 3 διαφορετικά camping σ'όλη την Ελλάδα, το παπα-νερό είναι ο λόγος που θα συνεχίσω και θα ψάχνω ευκαιρίες για απόδραση στο Πήλιο (πήγα πέρυσι, πήγα ήδη 1 φορά φέτος και έπεται συνέχεια!!!)
Δεν θα αναφερθώ περαιτέρω για την τοποθεσία του camping, το μέρος αυτό του πηλίου είναι από τα must go της Ελλάδας, αντικειμενικά. Παράσινο και μπλε σε γενναιοδωρία και η σκηνή σου κάπου ανάμεσα...
Θα αναφερθώ, όμως, στα θέματα που προσωπικά με προβλημάτιζαν στο να αράξω σ' ένα camping:

ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ - Πρώτος και μέγας φόβος καθε μη μυημένου/ης...
Φέτος δεν με προβλημάτισε καθόλου, προς μεγάλη μου χαρά και αγαλλίαση!!! (Πέρυσι είχε ένα θεματάκι, με τις ώρες του από ότι είχα παρατηρήσει...)
Φέτος, no worries! Σαν κοριτσάκι, ομολογώ, είμαι περισσότερο απαιτητική , τη θέλω την άνεση και τη φρεσκάδα μου, τι να κάνουμε!...

ΗΣΥΧΙΑ - Σαν να επικρατούσε ένας άγραφος νόμος, οι ώρες κοινής ησυχίας ήταν όντως...ησυχίας. Δεν έλειπαν οι μεγάλες παρέες 18χρονων ξεκούραστων νιάτων, όυτε οικογένειες με παιδάκια. Ωστόσο, κανένας δεν προβλημάτιζε, κανένας δεν προβληματιζόταν. Κι ένα σκηνικό που έπεσε στην αντίληψη μου απο small talking με τα γειτονάκια (μεθυσμένοι φασαριόζοι σε μεγάλη εφορία και διάθεση για τραγούδι τις πρώτες πρωινές ώρες), επιλύθηκε με την παρέμβαση ανθρώπου της διεύθυνσης.
Βέβαια, το μπαράκι καλά κρατεί, και τα μπαράκια του αη-γιάννη παραδίπλα βαράνε ως το πρωί, αν το ζητά ο οργανισμός σου ρε παιδί μου!

ΦΑΓΗΤΟ - Το μίνι-μάρκετ ψήνει τοστάκια, έχει φρέσκα σαντουιτσάκια, κάνει καφεδάκια, και το καλύτερο, κάθε Παρ-Σάβ ψήνει σουβλάκια! Ω ναι!
Για μεγάλες πείνες, τώρα, μια χαρά είναι τα ταβερνάκια στην παραλία , όπου έφαγα και λογικές τιμές και μια χαρά φαγητό.

ΠΡΟΣΒΑΣΗ - Από Αθήνα, με ένα μισάωρο στάση ενδιάμεσα, σε 4,5 ώρες ήμασταν εκεί. Εύκολος δρόμος στο μεγαλύτερο μέρος του, εκτός από το κομμάτι που "σκαρφαλώνεις" το Πήλιο και το κατεβαίνεις από την άλλη. αποζημιώνει όμως η θέα στο κομμάτι αυτό!

Πριν κλείσω, ναι επισημάνω κι εγώ τη συμπεριφορά των ιδιοκτητών, στην οποία αναφέρθηκαν και οι υπολοιποι. Λες και πήγα στο εξοχικό της θείας ένιωθα, πολύ θετικά vibes!

Ανυπομονώ να ξαναπάω!!!!

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
  • Κατάλληλο για τροχόσπιτα
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 3 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 5743

Yesterday 8800

Week 40624

Month 119438

All 12624556

Αυτή τη στιγμή online 193 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 5743

Yesterday 8800

Week 40624

Month 119438

All 12624556

Αυτή τη στιγμή online 194 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions