Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.5 30 0.5
Hot
ΑΛΟΝΝΗΣΟΣ 88995
Πολύ καθαρό και καλά οργανωμένο για ξεκούραστες διακοπές
Γενική βαθμολογία
 
4.9
Σκιά
 
5.0
Καθαριότητα
 
5.0
Παροχές
 
4.5
Τοποθεσία
 
5.0

Πήγα αυτό τον Αύγουστο και έμεινα 8 μέρες στο camping rocks. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος και πέρασα αξέχαστα. Συνοπτικά:

Θετικά:
+Έχει WiFi.
+Έχει καλή σκιά με ψηλά πεύκα.
+Η κουζίνα είναι πολύ καλά οργανωμένη, έχει 2 ψυγεία, γκαζάκια, κλπ και υπάρχει και ψησταριά.
+Οι τουαλέτες και οι ντουζιέρες είναι πάντα καθαρές και υπάρχει ζεστό νερό. Φροντίστε μόνο να έχετε δικό σας χαρτί υγείας.
+Υπάρχει ψύκτης με πόσιμο (φιλτραρισμένο) νερό.
+Ο ιδιοκτήτης είναι πάντα πρόθυμος να σε πάρει από το λιμάνι. Αν και το camping είναι κοντά στο λιμάνι, ο δρόμος έχει ανηφόρα και είναι δύσκολο να κουβαλήσεις πολλά πράγματα με τα πόδια.
+Μπορεί να μπει το αυτοκίνητο και η μηχανή μέσα στο camping.

Αρνητικά:
-Δεν υπάρχει ούτε ένα μικρό μαγαζάκι κοντά για να πάρεις ένα καφέ το πρωί. Οι επιλογές είναι δύο: Ή κατεβαίνεις στο Πατητήρι (λιμάνι), ή φροντίζεις να έχεις ό,τι χρειάζεσαι και το φτιάχνεις στην πολύ καλά οργανωμένη κουζίνα.

Άλλα:
*Η παραλία του camping δεν θα αρέσει σε όλους. Είναι ένα τσιμεντένιο δρομάκι που οδηγεί σε κάτι επίπεδα βράχια και ένα μικρό κάβο για βάρκες. Θέλει προσοχή από που θα μπεις στο νερό για να είναι ομαλά, αλλά η θέα των βράχων σε ανταμείβει. Εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ το μπάνιο εκεί, ειδικά κατά τις 6 το πρωί που βγαίνει ο ήλιος.
*Το βράδυ ο κόσμος κοιμάται και άρα θέλει ησυχία. Ένα βράδυ που καθόμουν με μια μεγάλη παρέα μας έκαναν παρατήρηση ότι μιλάμε δυνατά. Αυτό βέβαια είναι θετικό αν θες ξεκούραστες διακοπές, αλλοιώς αν θες να κάνεις φασαρία, υπάρχει η δυνατότητα να πας λίγο πιο κει.
*Στο camping πηγαίνουν σχεδόν αποκλειστικά ζευγάρια, με μερικές οικογένεις ανάμεσα. Παρέες είδα μόνο δύο τον καιρό που ήμουν εκεί. Ο μόνος τρελός που είχε πάει μόνος του πρέπει να ήμουν εγώ.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
09 Αυγούστου 2012
Αναχώρηση
17 Αυγούστου 2012
Ταξίδεψα με
Μόνος
Έμεινα
Μικρή σκηνή (2-3 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 3 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 3102

Yesterday 6816

Week 15648

Month 143229

All 12648347

Αυτή τη στιγμή online 276 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 3102

Yesterday 6816

Week 15648

Month 143229

All 12648347

Αυτή τη στιγμή online 276 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions