Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.6 25 0.5
ΜΕΣΣΗΝΙΑ 24183
Γενική βαθμολογία
 
2.8
Σκιά
 
3.0
Καθαριότητα
 
3.0
Παροχές
 
2.0
Τοποθεσία
 
3.0
Λοιπόν,

Έφθασα στην Πρώτη, την εβδομάδα του 15Αύγουστου 2012 έχοντας κατά νου ήσυχες διακοπές (ζευγάρι) με μικρή σκηνή.
Είχα διαβάσει τις αρνητικές κριτικές εδώ, άλλα είπα ας ρίξω μια ματιά
ΥΓ1: Τσέκαρα και Ερωδιός - Ναβαρίνο στην Γιάλοβα άλλα επέλεξα Πρώτη.

Έμεινα γιατί μου άρεσε η πισίνα και το μπαράκι. Η πισίνα μου φάνηκε καθαρή και περιποιημένη και το μπαράκι γύρω της μου "έφτιαχναν" ένα σκηνικό χαλάρωσης όπως το φανταζόμουν.

Απο αρνητικά όμως...πολλά.
Οι τιμές στο θεό. Εκεί που πληρώναμε στην Κυλλήνη 2 άτομα - αμάξι - σκηνή 18 ευρώ , εδώ μας ζήτησαν 21,5 ευρώ.
Οι τιμές στο μπαρ υπερβολικά υψηλές για "παροχή" μέσα στο κάμπινγκ (2,5 ευρώ ο καφές? ήμαρτον)
Απο δένδρα μέτρια πράγματα, υπάρχουν μερικές καλές θέσεις με σκιά άλλα μετρημένες στα δάχτυλα (και συνήθως πιασμένες)
Τουαλέτες και υποδομές παλιές άλλα καθαρές.
Το μίνι μάρκετ μηδαμινό (μιλάμε δεν είχε φρέσκο γάλα!)
Έλεγχος στην πόρτα (ποιος μπαίνει - ποιός βγαίνει) ανύπαρκτος μέχρι και αργά το βράδυ.
Οι εγκαταστάσεις ντουζ / κουζίνα / μίνι μάρκετ είναι σχετικά μακριά απο τον χώρο με τις σκηνές.
Δεν έχει wifi στο ωραιότατο bar στην πισίνα ενώ η ρεσεψιόν έχει free internet, κάτι που προσωπικά το βρίσκω απαράδεκτο να μην δίνεις internet στο μπάρ.

ΥΓ2: Είτε επειδή έχεις δική σου δουλειά είτε επειδή θέλεις να αράξεις και να χαζέψεις, το internet είναι καλό να υπάρχει σαν παροχή για μένα.

Κερασάκι στην Τούρτα ότι εκείνες τις μέρες είχε κατασκηνώσει ένα γκρούπ απο 50-60 γερμανούς ΕΦΗΒΟΥΣ και γινόταν ... πανικός.

Γενικά:
Στο κάμπινγκ δεν υπάρχουν τροχόσπιτα και όπως το είδα δεν έχει υποδομές και χώρο για τροχόσπιτα.
Οι θέσεις είναι μεν οριοθετημένες άλλα με φυσικό τρόπο και όχι με "κουτάκια".
Μαζεύει αρκετό νεαρόκοσμο και αυτό σημαίνει αρκετές φορές φασαρία (εκτός σπανίων περιπτώσεων).
Για οικογένεια με μικρό παιδί δεν νομίζω ότι θα βόλευε γιατί οι παροχές είναι μακριά απο τις σκηνές.
Διαθέτει εστίες για μαγείρεμα, ψυγείο κτλ.
Η παραλία είναι βραχώδης και άγρια, οπότε η την βγάζεις πισίνα (αν βαριέσε να μετακινηθείς) η πας σε άλλες παραλίες τριγύρω.

ΥΓ3: Είναι η ιδέα μου η τα σχόλια παρακάτω με τα κεφαλαία γράμματα απο κάτι τύπους / τύπισσες που μπήκαν μόνο μια φορά είναι ΣΤΗΜΕΝΑ? Έλεος....

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Κατάλληλο για σκηνές
  • Επιτρέπονται τα κατοικίδια

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
12 Αυγούστου 2012
Αναχώρηση
19 Αυγούστου 2012
Ταξίδεψα με
Ζευγάρι
Έμεινα
Μικρή σκηνή (2-3 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 1 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 6927

Yesterday 7350

Week 33008

Month 111822

All 12616940

Αυτή τη στιγμή online 200 επισκέπτες και ένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 6927

Yesterday 7350

Week 33008

Month 111822

All 12616940

Αυτή τη στιγμή online 200 επισκέπτες και ένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions