Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.8 52 0.5
Hot
ΛΑΚΩΝΙΑ 32995
Αντι-επαγγελματισμός
Η αξιολόγηση αυτή αφορά μόνο την αντι-επαγγελματική συμπεριφορά των ιδιοκτητών και τίποτε άλλο, αφού κατάφεραν να μην μείνουμε...

Θα το πάρω από την αρχή, για να γίνω πιο κατανοητός. Στις 23/7 ξεκίνησα με μηχανή από Αθήνα με σκοπό να επισκεφτώ όλα τα κάμπινγκ της Μάνης και να επιλέξω αυτό που μας ταίριαζε καλύτερα , ώστε να πάμε "καρφί" οικογειακώς (2 μικρά παιδιά) στα τέλη Αυγούστου. Έτσι δεν θα ταλαιπωρούσα τα παιδιά και θα ειχα και ήσυχο το κεφάλι μου να χαλαρώσω και να περάσω οσο το δυνατον καλύτερες διακοπές.
Στο συγκεκριμένο κάμπινγκ λοιπόν και αφού τους εξήγησα, μου έδειξαν μεταξύ άλλων και μία ωραία θέση μπροστά (στην παραλία). Μίλησα με την κοπέλα στη ρεσεψιόν για διαθεσιμότητα της θέσης και πώς μπορώ να ζητήσω τη θέση αυτή (εκείνη τη στιγμή δεν έκλεισα τίποτα). Αφού είδα και τα υπόλοιπα που είχα σκοπό επέστρεψα αργά το βράδυ Αθήνα. Την επόμενη μέρα το πρωί, επικοινώνησα με το κάμπινγκ και τους ρώτησα πώς θα μπορούσα να κάνω την κράτηση γαι τη συγκεκριμένη θέση. Μου ζήτησαν τα στοιχεία μου, επιβεβαιώσαμε τις ημερομηνίες και είμασταν ΟΚ. Στο τέλος ρώτησα κιόλας αν θα χρειάζονταν να καταθέσω σε κάποιον λογαριασμό κάποια προκαταβολή και με διαβεβαίωσαν πως δεν χρειάζεται και πώς μας περιμένουν τον Αύγοσυτο.

Έφτασε ο καιρός και φτάσαμε κι εμείς στο κάμπινγκ απογευματάκι κατά τις 6. Μας καλωσόρισαν και μάλιστα εντυπωσιάστηκα που με θυμόντουσαν κιόλας! Έκανα check-in στη ρεσεψιόν και εκεί μου σκάνε τη βόμβα : "Μόνο ξέρετε η θέση που είχατε κρατήσει δεν είναι διαθέσιμη γιατί ο Έλληνας ο διπλανός έχει φέρει έναν φίλο του! Αλλά μην ανησυχείτε έχουμε να σας δείξουμε δύο άλλες θέσεις ίδιες κι ακόμα καλύτερες..." Έίμαι στα όρια του εγκεφαλικού και με πάει ο βοηθός (που σημειωτέον ήρθε εκείνεη την ώρα) να μου δείξει τις νέες θέσεις. Και καθ' οδόν αρχίζει κι αυτός το δικό του παραμύθι: "Κι ο Γερμανός που είναι στην διπλανή θέση έχει απλωθεί και έχει καταλάβει την μισή θέση από αυτή που κράτησες" "και του λέμε να μαζευτεί και αυτός δεν μαζεύεται" κτλ κτλ. Μ αυτά και μ' αυτά φτάνουμε στην υποτιθέμενη καλή θέση, όπου ναι μεν είναι μπροστά στην παραλία, αλλά είναι εξαιρετικά μικρή (για την μεγάλη σκηνή μας τουλάχιστον) και με μιά καλαμωτή από πάνω στα 2m. Λες κι σου έχει πέσει ο ουρανός στο κεφάλι. "Φορτωμένος" όσο δεν παίρνει, αλλά ψύχραιμός ζητάω να δω και την 2η δεύτερη θέση που μου είπαν στη ρεσεψιόν και με πάει σε μία παρόμοια αλλά με φάτσα το κτίριο και την είσοδο των ντους!!! Και καταλείγω στις 6.30 -7 το απόγευμα με τα παιδιά (5 & 2,5 ετών) να είναι ήδη ώρες μέσα στο αυτοκίνητο και χωρίς να ξέρουμε που να πάμε και τι να κάνουμε...

Κι αναρωτιέμαι. Όποια κι αν ήταν η αιτία που η θέση που κλείσαμε δεν ήταν διαθέσιμη (γιατί άλλα ελεγε ο ένας, άλλα ο άλλος = παραμύθια...), δεν όφειλαν να πάρουν τηλέφωνο την προηγούμενη ή έστω την ίδια μέρα το πρωί και να μου πουν τι συμβαίνει? Δεν θα έπρεπε όταν έγιναν όλα αυτά να ζητήσουν ένα συγγνώμη? Πέραν από το βασικό, πως από τι στιγμή που έκαναν μία κράτηση, θα έπρεπε να κάνουν τα πάντα για να την προσφέρουν... Δυσττυχώς αποδείχθηκαν ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ που το μόνο που τους ενδιέφερε ήταν να φτάσουμε εκεί και πάση θυσία να μας πιάσουν πελάτες. Δεν γνωρίζω για τα υπόλοιπα του κάμπινγκ άλλα όπως και να έχει με τέτοιους ιδιοκτήτες/διαχειριστές δεν νομίζω να είναι και πολύ σοι...

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
19 Αυγούστου 2017
Αναχώρηση
19 Αυγούστου 2017
Ταξίδεψα με
Οικογένεια με παιδιά κάτω των 12 χρονών
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 121

Yesterday 9878

Week 29824

Month 157405

All 12662523

Αυτή τη στιγμή online 340 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 121

Yesterday 9878

Week 29824

Month 157405

All 12662523

Αυτή τη στιγμή online 340 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions