Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.6 144 0.5
ΛΑΚΩΝΙΑ 127315
Γενική βαθμολογία
 
2.6
Σκιά
 
1.0
Καθαριότητα
 
3.5
Παροχές
 
3.0
Τοποθεσία
 
3.0
Στις 26 του μηνα γυρισα απο τις διακοπες μου, που αλλου ηταν προγραματισμενες να γινουν και για καλη μου τυχη αλλου κατεληξαν. Η ιδεα ηταν να παμε στην Ελαφονησο γιατι τα πραγματα θα ηταν πιο "χαλαρα" και για το σκυλο μου οπου πρωτη φορα θα τον παιρναμε μαζι μας για καμπινγκ. Για το καμπινγκ Σιμος ή οπως θελουν να το λενε, ειναι ενα απεραντο παρκινγκ!!! Ανεξελεγκτη διελευση αυτοκινητων - επισκεπτων απο το πρωι μεχρι της 11 το βραδυ, μιας και εχουν κλεισει ολο το σημειο προσβασης στη παραλια και φυσικα πολυ σκονη και φασαρια απο τα αυτοκινητα τα οποια μπαιναν οπως να ναι μεσα, η παραλια πολυ ωραια αν και εχει περπατημα γιατι μπροστα ειναι οι ομπρελες και πιο αριστερα οι μαγκες που πανε και στηνουν αντισκοινα λες και θα βαλουν τα αρματα απο κατω. οι ομπρελες μπροστα, σε μια αρκετα μεγαλη παραλια, κοστιζουν 8 Euro, το εστιατοριο οπου ειναι το μοναδικο σημειο οπου εχεις προσβαση σε wifi με δωρεαν φυσικα κωδικο για 2 ωρες ειναι λυσσα, (την πρωτη μερα καναμε το λαθος να φαμε εκει 2 ατομα, 1 μερ μπριζολα, 1 μεριδα μπιφτεκι, 2 μπουκαλια νερο και 2 μπυρες και μια σαλατα 31 Euro) και φυσικα δεν μας ξαναειδαν, το μινι μαρκετ ακριβοτατο, οποτε αναγκαζομουν καθε μερα να κατεβαινω στη χωρα για να ψωνιζω (1 Euro το μπουκαλι νερο στο μινι μαρκετ, 1,8 η εξαδα στη χωρα). Για τις λοιπες εγκαταστασεις, τουλαχιστον οταν πηγα εγω, ειχε ενα σημειο τα μαγειρια με 6 ματια για να μαγειρεψεις τα οποια λειτουργουσαν τα 5, 2 καταψυχτες οπου γινοταν τις πουτανας, και 3 ψυγεια οπου εκει να δειτε τι γινοταν. Για τις τουαλετες, ηταν καθαρες, απλα, ακομα και σε κινηση Σ/Κ, τα μπανια αλλοτε ειχαν ζεστο νερο, εγω παντως εκανα 3 μερες με μπουζι ετσι για να σφιξουν τα κρεατα. Με το σκυλο δεν ειχα προβλημα, αλλα ειναι εκπαιδευμενος οποτε και εγω ημουν ησυχος. Φυσικη σκια δεν υπαρχει μονο κατι ταβλες οπου σε συνδιασμο με το πως ειναι τοποθετημενες οι περισσοτερες θεσεις (κοιτανε Ανατολη - Δυση) ειχε ηλιο μετα τις 3 το μεσημερι, στη θεση οπου ημουν εγω, και σε συνδιασμο με το τσιμεντο ηταν καμινι. Οι θεσεις ειναι μικρες ιδιως για μεγαλες σκηνες οπως ειναι η δικια μου (μην νομιζεται καμια επαυλη, 5-6 ατομων σκηνη) και για να βαλεις τραπεζακι να φας, κανεις καταληψη στη διπλα θεση, αν υπαρχει βεβαια κενη, για να μην σε καψει ο ηλιος και γινεις γκαργκανο. Με το προσωπικο, κυριως με τη ρεσεπσιον οπου μιλησαμε, εχουν αυτο το ειρωνικο υφακι, οπου σου χαλαει τη διαθεση και σου ερχεται να τα μαζεψεις και φυγεις επιτοπου. Γενικα, η Ελαφονησος ειναι ενα μερος να πας σε δωματιο για 2 -3 μερες να δεις τη παραλια και μετα δρομο. Δεν ειναι για κλασικους καμπερ, δεν εχει ωρα κοινης ησυχιας, δεν εχει φυσικη σκια, δεν εχει αμεσοτητα η παραλια μιας και εχει περπατημα, δεν εχει ποσιμο νερο, και γενικα δεν ειναι για να πας να ξεκουραστεις.... Υ.Γ. και η χωρα ειναι ακριβη, μην πατε απροετοιμαστοι, παρτε μαζι σας οσα περισοτερα πραγματα μπορειται γιατι ειναι οπου σε βρουνε.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

Επιτρέπονται τα κατοικίδια

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
15 Ιουλίου 2013
Αναχώρηση
22 Ιουλίου 2013
Ταξίδεψα με
Ζευγάρι
Έμεινα
Μεγάλη σκηνή ( 6 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 3 1
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 2828

Yesterday 8800

Week 37709

Month 116523

All 12621641

Αυτή τη στιγμή online 209 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 2828

Yesterday 8800

Week 37709

Month 116523

All 12621641

Αυτή τη στιγμή online 209 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions