Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.6 144 0.5
ΛΑΚΩΝΙΑ 127213
(Ενημερώθηκε: 16 Ιουλίου, 2013)
Γενική βαθμολογία
 
4.5
Σκιά
 
4.5
Καθαριότητα
 
4.5
Παροχές
 
4.5
Τοποθεσία
 
4.5
Μόλις επέστρεψα από την πρώτη μου εμπειρία σε camping και μπορώ να πω ότι είμαι κατενθουσιασμένη! Παρόλο που η διαδρομή μέχρι την Ελαφόνησο είναι αρκετά κουραστική, η διαμονή εκεί μας αντάμειψε και με το παραπάνω.
Αρχικά, το βασικότερο πράγμα που έχει να προσφέρει το συγκεκριμένο camping είναι η μαγευτική του παραλία με τα γαλάζια νερά. Ίσως η ομορφότερη παραλία που πήγα ποτέ μου! Ωστόσο, στα αρνητικά είναι η πλήρης εκμετάλλευση αυτής, καθώς το σετ από 2 ξαπλώστρες και μία ομπρέλα στοιχίζει 8 ευρώ. Συν τους καφέδες και το νερό που μπορεί να χρειαστείς. Βέβαια αν είσαι οργανωμένος μπορείς να πάρεις τη δική σου σκηνή ή την ομπρέλα σου και να την τοποθετήσεις δίπλα από τις ξαπλώστρες και να απολαύσεις δωρεάν αυτό τον παράδεισο.
Αναφορικά με τη διαμονή μας στο χώρο του camping, έχω να πω κυρίως μόνο καλά λόγια. Από θέμα σκιάς ήμασταν μια χαρά, οι τουαλέτες πεντακάθαρες (όποτε πήγαινα, η κυρία που τις καθαρίζει ήταν μόνιμα εκεί- ακόμα και αργά το βράδυ) και το φαγητό πάρα πολύ καλό. Αν και λίγο τσιμπημένο στην τιμή (γύρω στα 7-8 ευρώ το πιάτο), οι μερίδες ήταν αρκετά γενναιόδωρες κι υπήρχε ποικιλία. Όπως επίσης και το προσωπικό πολύ ευχάριστο κι ευγενικό. Το mini market, τέλος, με χαμηλότερες τιμές στα προιόντα του απ' ό,τι στην καφετέρια, ήταν καλά εξοπλισμένο.

Όποιος ενδιαφέρεται να πάει, καλό είναι να έχει μία μπαλαντέζα μαζί του για να έχει ρεύμα στη σκηνή και να μην πάει με το ΚΤΕΛ γιατί θα ταλαιπωρηθεί πολύ στη διαδρομή. Και φυσικά να μην ξεχάσει το αντηλιακό του γιατί το κάψιμο μετά είναι σίγουρο.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Επιτρέπονται τα κατοικίδια

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
10 Ιουλίου 2013
Αναχώρηση
15 Ιουλίου 2013
Ταξίδεψα με
Φίλους
Έμεινα
Μεσαία σκηνή (4 - 5 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 1 1
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

  • Δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις προς εμφάνιση

Online E-Campers

Today 3862

Yesterday 7206

Week 21946

Month 156015

All 12482039

Αυτή τη στιγμή online 254 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 3862

Yesterday 7206

Week 21946

Month 156015

All 12482039

Αυτή τη στιγμή online 254 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions