Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.4 19 0.5
ΗΛΕΙΑ 55558
Γενική βαθμολογία
 
3.6
Σκιά
 
3.5
Καθαριότητα
 
3.5
Παροχές
 
2.5
Τοποθεσία
 
5.0
Γεια χαρά σε όλους,
Βρέθηκα στο συγκεκριμένο camping στις 19/8/11 με ένα ρυμουλκούμενο τροχόσπιτο, δύο μικρά παιδιά (2.5 & 5.5 χρονών), και την γυναίκα μου έγκυο (7 μηνών). Έχουν σημασία αυτές οι λεπτομέρειες όπως θα καταλάβετε πιο κάτω, και αφήνοντας το αυτοκίνητο και το τροχόσπιτο έξω από το camping μπήκα μέσα να ρωτήσω τιμές και να δω το χώρο. Ο ιδιοκτήτης μου είπε πως βρίσκω θέση όπου μου αρέσει, «στήνομαι» & μετά να περάσω για εγγραφή. Έτσι και έγινε ώσπου όταν πηγαίνω στη ρεσέψιον για εγγραφή ήθελε ο ιδιοκτήτης να χρεώσει και το αυτοκίνητο στα καθημερινά έξοδα παρ’όλο που του εξηγώ πως το αυτοκίνητο δεν μου προσφέρει κάτι μέσα και γι’αυτό θα το έχω έξω από το χώρο του camping. Τότε με μια αγένεια μου πετάει την αστυνομική ταυτότητα πίσω και μου λέει πως «εδώ έτσι είναι το σύστημα , και αν δεν σου αρέσει να σηκωθείς να φύγεις». Φοβερά έκπληκτος και προσπαθώντας να συγκρατήσω την ψυχραιμία μου, τον ρωτάω πως είναι δυνατόν να απαιτεί να με χρεώσει κάτι που δεν απολαμβάνω και την στιγμή που την συγκεκριμένη παροχή (αυτοκίνητο στο χώρο του camping) την έχει τιμολογήσει ξεχωριστά!! Με τεράστιο θράσος και απαράδεκτη συμπεριφορά μου λέει πως δική του είναι η επιχείρηση και κάνει ότι θέλει και διάφορα τέτοια τρελά τα οποία με εξόργισαν αφάνταστα. Η επιμονή του δε στο να σηκωθώ να φύγω ήταν αδιανόητη! Από πείσμα μεν και πιο πολύ γιατί με δυο πιτσιρίκια, έγκυο γυναίκα και μετά από μιάμιση ώρα ταλαιπωρία μέσα στον ήλιο να στήσω τροχόσπιτο και τα συμπράγκαλα, δεν το διανοούμουν να φύγω και να που να τρέχω μεσημεριάτικα, κάνω μια τελευταία προσπάθεια εύρεση λύσης, αντιπροτείνοντας του στο υποτιθέμενο πρόβλημα που μου είχε αναφέρει (ότι εφόσον έβαλα το αυτοκίνητο μέσα για το στήσιμο, έπρεπε να το δικαιολογήσει στην εφορία), να του πληρώσω την πρώτη και την τελευταία μέρα το αυτοκίνητο όπου και θα το ξανάβαζα να πάρω το τροχόσπιτο. Ούτε αυτό δεχόταν και κατόπιν πιέσεως (μέσω πολλών φωνών και εκνευρισμού πια που μας άκουγε όλο το camping), μου λέει κάποια στιγμή πως των πιέζουν αυτοί που έχουν δύο μπαράκια στην παραλία (έξω από το χώρο του camping ) να κρατάει τα αυτοκίνητα μέσα στο camping έτσι ώστε να μην καταλαμβάνουν τις θέσεις στην παραλία και δεν μπορούν άλλοι πελάτες να πηγαίνουν στα μπαράκια! Του είπα τότε πως αυτό δεν αφορά εμένα και είναι πρόβλημα δικό του πως θα χειριστεί τις συναδελφικές σχέσεις του με τους γύρω ιδιοκτήτες, τη στιγμή που η παραλία δεν ανήκει σε κανέναν. Εξάλων αν ήθελε να το παίξει καλός στους ιδιοκτήτες των μπαρ, ας μην χρέωνε τα αυτοκίνητα όπως κάνουν σε αρκετά άλλα camping .Εφόσον δεν δεχόταν καμία λύση και εξακολουθούσε να μου φωνάζει με αγένεια «σήκω φύγε από εδώ είσαι ανεπιθύμητος», του τονίζω με όσο πιο ψύχραιμο τρόπο μπορούσα, πως δεν έχει το δικαίωμα επιλογής πελατών διότι δεν έχει privet άδεια λειτουργίας στην επιχείρηση του (δηλαδή κάτι σαν club) και θα έφευγα όταν ήθελα, και στην συνέχει αφού απομακρύνθηκα από τη ρεσέψιον βρήκα την ηρεμία και ξεκίνησα μια τηλεφωνική αναζήτηση των νόμιμων δικαιωμάτων μου σε διάφορες δημόσιες υπηρεσίες (τουριστική αστυνομία, συνήγορος καταναλωτή κ.τ.λ.) ώσπου τελικά το αρμόδιο τμήμα του ΕΟΤ που υπαγόταν το camping (στην Πάτρα) μου απάντησε πως δεν έχει κανένα δικαίωμα να με χρεώσει το αυτοκίνητο για καμία μέρα , ούτε υπήρχε πρόβλημα δικό του με τυχών έλεγχο της ΣΔΟΕ , και στο τέλος ο υπάλληλος μου τόνισε πως το συγκεκριμένο camping δεν έχει ανανέωση την άδεια λειτουργίας του από το 2009, και ότι αν ήθελα να του κάνω καταγγελία θα του επιβαλλόταν πρόστιμο!!! Κατόπιν αυτών ξαναπήγα στην ρεσέψιον όπου μου έκανε λεκτική επίθεση με χειρότερη συμπεριφορά ο αδελφός του ιδιοκτήτη (πιθανόν και συνιδιοκτήτη) πριν προλάβω να τους πω τα όσα είχα πληροφορηθεί και πως δεν σκόπευα να φύγω!!! Τελικά δέχτηκαν να μου χρεώσουν τα νόμιμα (χωρίς το αυτοκίνητο μέσα) εφόσον επικαλέστηκα να καλέσω την αστυνομία όπως με είχε συμβουλέψει ο υπάλληλος του ΕΟΤ.
Έμεινα 8 μέρες στο camping προσπαθώντας να ξεπεράσω τον εκνευρισμό μου και πιο πολύ να «χωνέψω» πως είναι δυνατόν εν έτη 2011 σε μια υποτίθεται πολιτισμένη χώρα να συναντάς τέτοια απαράδεκτη συμπεριφορά. Κάνω 22 χρόνια camping , έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα και αρκετά μέρη εξωτερικό αλλά τέτοιο χάλι αντιεπαγγελματισμού πρώτη φορά συνάντησα!!! Έπρεπε να τους «τρίψω τα δικαιώματα μου στα μούτρα» πρώτα για να κάνουν αυτό που τελικά επιβαλλόταν να κάνουν και να κόψουν τα «νταϊλίκια».
Συγνώμη για το κουραστικό post, αλλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται για να είναι κάποιοι άλλοι προετοιμασμένοι…. Καλό χειμώνα.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 7 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Online E-Campers

Today 1970

Yesterday 7350

Week 28051

Month 106865

All 12611983

Αυτή τη στιγμή online 213 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 1970

Yesterday 7350

Week 28051

Month 106865

All 12611983

Αυτή τη στιγμή online 213 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions