Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.2 54 0.5
Hot
ΑΡΚΑΔΙΑ 55192
Μπράβο και πάλι!!!
Γενική βαθμολογία
 
4.6
Σκιά
 
4.0
Καθαριότητα
 
5.0
Παροχές
 
4.5
Τοποθεσία
 
5.0
Όπως είχα υποσχεθεί από πέρσι στον εαυτό μου, φέτος ξαναπήγα στο συγκεκριμένο camping με όλη την οικογένεια κατά ένα χρόνο μεγαλωμένη! Οι εντυπώσεις, θετικότατες όπως πέρσι και ακόμα ισχυρότερες!!! Αυτός είναι και ο λόγος που ξαναγράφω στο forum , μιας και την γενική εικόνα του camping την είχα εκφράσει στην προηγούμενη αξιολόγησή μου αλλά χωρίς να αναφερθώ σε λεπτομέρειες των παροχών και του χώρου (κάτι που ενδιαφέρει περισσότερο τους αναγνώστες). Επειδή δεν συνηθίζω σε επιπόλαια συμπεράσματα και πέρσι ήταν μια άποψη και αρχές Ιουλίου (χαλαρός μήνας από κόσμο), φέτος στο πρώτο 15θήμερο του Αυγούστου (στο pic της κίνησης), ενίσχυσα τα στοιχεία της άποψής μου : Η καθαριότητα σε τουαλέτες , κουζίνες μπάνια και γενικά στους διαδρόμους, υποδειγματική! (το γεγονός απώλειας κάδων απορριμμάτων για μένα είναι στα θετικά, αν αναλογιστεί κανείς πως νιώθουν αυτοί που έχουν την τύχη να μένουν δίπλα σε αυτούς! Εξάλων και στα σπίτια μας τα σκουπίδια τα πάμε μέχρι τον κάδο στην άκρη του οικοδομικού τετραγώνου και δεν πετάμε στην αυλή μας!!!). Ζεστό νερό 24 ώρες το 24ωρο όχι μόνο στα μπάνια αλλά και στους νεροχύτες και στους νιπτήρες! Ο καυστήρας λειτουργούσε ασταμάτητα για να καλύψει την κατανάλωση του γεμάτου camping. Στους νιπτήρες συνεχή ύπαρξη κρεμοσάπουνου, κάτι που θεωρώ σημαντικότερο και πιο πρακτικό από την ύπαρξη χαρτιού στις τουαλέτες... Οι εγκαταστάσεις αρκετά σύγχρονες (οι πόρτες έκλειναν όλες με σύρτες και καπάκια οι λεκάνες), ψυγεία αρκετά (παρόλη την κατάχρηση μερικών με τα αμέτρητα μπουκάλια στις καταψύξεις) και ο καταψύκτης του πόσιμου νερού μετά την επισκευή, μόνο τις μεσημεριανές ώρες της αιχμής δεν τα κατάφερνε! Τα προϊόντα του market πράγματι λίγα αλλά ο Τυρός κοντά (εξαμελής οικογένεια γαρ…) οι τιμές της ταβέρνας νορμάλ και το μέγεθός της μερίδας τεράστιο! (με ένα κομμάτι παστίτσιο έτρωγαν δύο από τα παιδιά μου). Η θάλασσα πεντακάθαρη (αν και την έδερνε αυτές τις μέρες ο βοριάς) και η παραλία με καθαρή κροκάλα (χαρακτηριστικό των αρκαδικών ακτών καλώς ή κακώς…). Όπως έχει αναφερθεί από κάποιον άλλο, ο προσανατολισμός της παραλίας που δεν χρειάζεσαι ομπρέλα από το μεσημέρι και μετά, είναι super! Το περισσότερο camping έχει φυσική σκιά και όπου δεν υπάρχει, η διεύθυνση το συμπληρώνει με τέντες όπου γίνεται. Οι εγκαταστάσεις των μόνιμων τροχόσπιτων δεν με χαλά καθόλου τη στιγμή που δεν πειράζουν τον χώρο μου και παράλληλα η συμπεριφορά των ιδιοκτητών τους υπερβαίνει τα όρια της καλοσύνης και ανθρωπιάς (κάτι που δεν το έχω συναντήσει σε άλλα camping και ομολογώ πως η προκατάληψή μου για αυτούς καταρρίφθηκε σε αυτό). Προσωπικά, κατόπιν τηλεφωνικής παράκλησης (στο γνωστό Βασίλη ,σε όσους έχουν βρεθεί εκεί), είχα την τύχη να στηθώ στην ίδια με πέρσι γειτονιά, κάτι που ήταν το ¨κερασάκι της τούρτας¨ στην ευχάριστη διαμονή μας!!! Θα κλείσω το μεγάλο και ίσως κουραστικό post μου όπως το άνοιξα : Μπράβο και πάλι στα παιδιά του camping! Εις στο επανιδείν ….
Πάνος

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
  • Κατάλληλο για τροχόσπιτα

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
02 Αυγούστου 2017
Αναχώρηση
17 Αυγούστου 2017
Ταξίδεψα με
Οικογένεια με παιδιά κάτω των 12 χρονών
Έμεινα
Τροχόσπιτο
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 1 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 8176

Yesterday 7279

Week 28001

Month 155582

All 12660700

Αυτή τη στιγμή online 326 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 8176

Yesterday 7279

Week 28001

Month 155582

All 12660700

Αυτή τη στιγμή online 326 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions