Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.1 16 0.5
ΑΡΓΟΛΙΔΑ 28821
(Ενημερώθηκε: 09 Σεπτεμβρίου, 2018)
Γενική βαθμολογία
 
3.8
Σκιά
 
3.5
Καθαριότητα
 
4.5
Παροχές
 
3.5
Τοποθεσία
 
3.5
Επισκέφτηκα το συγκεκριμένο κάμπινγκ τέλος Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου για μία εβδομάδα με τα δύο μου παιδιά σε σκηνή και με αρκετή πληρότητα για την εποχή. Ο χώρος αποτελείται από αρκετά ευρύχωρες θέσεις, με τεχνητή επί το πλείστον σκίαση και δέντρα, μπάρ - μίνι μάρκετ, πισίνα και τους λοιπούς χώρους υγιεινής. Ξεκινώντας από τη διαμονή στην θέση που μου παραχώρησε ο ευγενικός ιδιοκτήτης, θέλω να τονίσω ότι στο κάμπινγκ τηρούνται ευλαβικά οι ώρες κοινής ησυχίας στο πλαίσιο του ειλικρινά αμοιβαίου σεβασμού μεταξύ των κατασκηνωτών ή τροχοσπιτάδων και όχι κάποιου μπαμπούλα, αυτό πιστεύω οφείλεται και στην νοοτροπία των βορειοευρωπαίων μόνιμων το καλοκαίρι ένοικων σε τροχόσπιτα, οι οποίοι μεταδίδουν σιγά σιγά και σε εμάς τα καλά στοιχεία και κανόνες της κατασκήνωσης. Η σκίαση για τεχνητή είναι αρκετά καλή αρκεί να στήσεις τη σκηνή σου στο σωστά προσανατολισμένο σημείο, από πλευράς ηλίου και το πρωί θα μπορείς να ξυπνάς και μετά τις 10. Οι κοινόχρηστοι χώροι αρχίζοντας από τις εγκαταστάσεις υγιεινής είναι λίγο παλιές αλλά λειτουργικές, με τις τουαλέτες να είναι μόνιμα πεντακάθαρες, με χαρτί και σαπούνι συνεχεία. Προχωρώντας στο χώρο πλυσίματος πιάτων, πάντα όλα ήταν καθαρά, εκτός το μόνιμο πρόβλημα όλων των κάμπινγκ, των βρόμικων ψυγείων, η καθαρά αμελείς συμπεριφορά των κατασκηνωτών στο θέμα των τροφίμων θα μπορούσε να λυθεί με το να χορηγούν οι ιδιοκτήτες κάμπινγκ αυτοκόλλητα χαρτάκια με την πιθανή αποχώρηση του κάθε κατασκηνωτή, για να μπορεί και ο υπεύθυνος καθαριότητας να διατηρεί το ψυγείο πάντα καθαρό. Επίσης υπάρχει πλυσταριό αποτελούμενο από γούρνες, ηλεκτρικά πλυντήρια καθώς και στεγνωτήριο επί πληρωμή. Στο χώρο των ντούζ η κατάσταση νομίζω χρειάζεται αναβάθμιση από την πλευρά των εγκαταστάσεων, αλλά και του πατώματος το οποίο γλιστρά επικίνδυνα, αλλά η μόνιμη καθαριότητα του χώρου όμως να κάνει ανεκτό το παραπάνω μειονέκτημα. Η παροχή νερού για όσους γνωρίζουν τα κάμπινγκ της Αργολίδας είναι αδιάλειπτη δωρεάν και με μόνιμα ζεστό νερό όλες τις ώρες. Οι δρόμοι μέσα στο κάμπινγκ αρκετά μεγάλοι κάτι το οποίο βοηθάει στο να κάνουν ποδήλατα τα παιδιά με ασφάλεια πάντα με την απαραίτητη προσοχή των οδηγών αυτοκινήτων. Ο χώρος του μπάρ πάρα πολύ όμορφος, κατάφυτος, δροσερός, και με καλές σχετικά τιμές, με πάρα πολύ εξυπηρετική κοπέλα που σερβίρει. Το μίνι μάρκετ έχει μόνο τα βασικά αλλά και πάγο. Ο χώρος της πισίνας είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, μια πραγματική όαση για το μεσημέρι που έχει την πιο πολύ ζέστη, με ξαπλώστρες και σκιά γύρο της, πραγματικός μαγνήτης για τα παιδιά και τους μεγάλους. Η θάλασσα είναι στα 50 μέτρα, περνώντας με προσοχή τον δρόμο βρίσκεσαι στην παραλία η οποία είναι με βοτσαλάκι, σχετικά ασφαλείς για τα παιδιά, καθαρή με αρκετά δέντρα για σκιά, και λίγο κόσμο. Γενικά το κάμπινγκ ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις μου, πέρασα αρκετά καλά και εγώ και τα παιδιά μου και είμαι βέβαιος ότι θα το επισκεφτώ ξανά κάποια στιγμή.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
  • Κατάλληλο για τροχόσπιτα
  • Επιτρέπονται τα κατοικίδια

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
28 Αυγούστου 2018
Αναχώρηση
04 Σεπτεμβρίου 2018
Ταξίδεψα με
Οικογένεια με παιδιά κάτω των 12 χρονών
Έμεινα
Μεσαία σκηνή (4 - 5 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 7479

Yesterday 7279

Week 27304

Month 154885

All 12660003

Αυτή τη στιγμή online 347 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 7479

Yesterday 7279

Week 27304

Month 154885

All 12660003

Αυτή τη στιγμή online 347 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions