Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.2 32 0.5
Hot
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ 42044
Καλές οι Αλυκές αλλά όχι το camping της!!
Γενική βαθμολογία
 
2.8
Σκιά
 
2.0
Καθαριότητα
 
2.5
Παροχές
 
2.5
Τοποθεσία
 
4.0
Πήγαμε στο συγκεκριμμένο camping Σάββατο 18/8/2012 για ένα τριήμερο. Αυτό που δε μου άρεσε εκ πρώτης όψεως, εκτός από το ότι ήταν ακετά μικρό, είναι ότι δεν είχε αρκετή φυσική σκιά, σε σχέση ειδικά με άλλα camping της Χαλκιδικής που έχω μείνει ενώ οι περισσότερες θέσεις καλύπτονταν από τεχνητή σκιά (κάτι σαν κιόσκι με καλαμιές που είχαν στείσει από πάνω)... Επίσης οι θέσεις για τη σκηνή ήταν πολύ μικρές (στενές σε πλάτος) και από τη στιγμή που όπως σε κάθε camping είναι και κολλητά η μία με την άλλη είχαμε ελάχιστο χώρο για να βάλουμε π.χ. ένα τραπεζάκι ή καμμιά καρέκλα... Την πρώτη νύχτα όλα κύλησαν ομαλά. Μου έκανε μάλιστα τρομερη εντύπωση που ενώ το camping ήταν ακόμα γεμάτο και είμασταν ο ένας επάνω στον άλλο, επικρατούσε ησυχία το βράδυ και πραγματικά κοιμηθήκαμε πολύ ήρεμα. Την επόμενη μέρα (Κυριακή 19/8) όπως είναι φυσικό το camping σχεδόν άδειασε καθώς οι περισσότερες αδειες μάλλον τελείωσαν. Και τότε συνέβει κάτι που δεν περίμενα ποτέ να συμβεί... Ήρθαν στο camping και στήσανε σκηνές κάτι φίλοι του υπαλλήλου που ήταν υπεύθυνος για το camping (ενδεχομένως να ήταν και φίλοι του ιδιοκτήτη δεν είμαι και σίγουρη). Συμπεριφέρονταν λες και όλο το camping ήταν δικό τους, ενοχλώντας τους πάντες με αποκορύφωμα το βράδυ όπου δεν άφησαν ούτε έναν άνθρωπο να κοιμηθεί έχοντας συνεχώς τέρμα τη μουσική και βρίζοντας χυδαία όποιον τολμούσε να τους κάνει παρατήρηση. Το αποτέλεσμα ήταν κατά τα ξημερώματα να εξαγριωθεί ένας από τους κατασκηνωτές (αφού πρώτα έβρισαν αυτόν και την κοπέλα του) και χωρίς υπερβολή να έρθει στα χέρια με τη συγκεκριμμένη παρέα!!! Τότε και μόνο τότε θυμήθηκε να εμφανιστεί ο υπάλληλος που ήταν υπεύθυνος στο camping για να τους πει να κάνουν λίγη ησυχία. Την επόμενη μέρα φυσικά παραπονέθηκαν όλοι στον υπεύθυνο (μέσα σε αυτούς κι εμείς) και αυτός αντί να μας ζητήσει συγνώμη υπερασπιζόταν τους αγενείς φίλους του!!! Το όλο σκηνικό το θεώρησα απαράδεκτο και μου έκανε πολύ κακή εντύπωση!!! Το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα ξαναπάω στο συγκεκριμμένο camping καθώς προσωπικά όταν πάω διακοπές θέλω να ηρεμήσω και να ξεκουραστώ και όχι να γίνομαι μάρτυρας τέτοιων καταστάσεων!!! Όσον αφορά τώρα την τοποθεσία οι αλυκές και γενικά η αμμουλιανή είναι ένα υπέροχο μέρος που θα το χαρακτήριζα Παράδεισο!! Για την ταβέρνα δεν έχω να πω τίποτα γιατί δεν φάγαμε καμμιά φορά εκεί (δεν μας "γέμισε το μάτι" είναι η αλήθεια).
Αυτή ήταν η εμπειρία μου που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας! Να διευκρινήσω ότι δεν αποτρέπω κανέναν να επισκεφτεί το συγκεκριμμένο camping! Απλά σε όποιον το κάνει θα ήθελα να ευχηθώ καλή τύχη!!!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
18 Αυγούστου 2012
Αναχώρηση
21 Αυγούστου 2012
Ταξίδεψα με
Ζευγάρι
Έμεινα
Μεσαία σκηνή (4 - 5 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 1
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Online E-Campers

Today 3611

Yesterday 7350

Week 29692

Month 108506

All 12613624

Αυτή τη στιγμή online 177 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 3611

Yesterday 7350

Week 29692

Month 108506

All 12613624

Αυτή τη στιγμή online 178 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions