Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.3 71 0.5
ΣΙΦΝΟΣ 80961
Σχετικα καλο - χρειαζωνται συγκεκριμενες βελτιωσεις
(Ενημερώθηκε: 05 Σεπτεμβρίου, 2010)
Γενική βαθμολογία
 
3.8
Σκιά
 
4.0
Καθαριότητα
 
5.0
Παροχές
 
2.0
Τοποθεσία
 
4.0
Βρέθηκα στο κάμπινγκ του Κυριου Μακη τελος του Ιουλη πραγματικα φιλοτιμος, φιλοξενος και εξυπηρετικος , ειναι κοντα στο λιμανι και εχει αρκετα καλες σκιες , το προσωπικο ευγενικο και φιλικο, οι τιμες λογικες στο καμπινγκ σε σχεση με τις τιμες στο νησι, απο καθαριοτητα ειναι αψογο , απο τα θετικα ειναι οτι εχει μπριζες και κοντα στις σκηνες εαν θελεις να φωρτησεις κινιτο και λοιπες συσκευες και επισεις θετικο για καμπινγκ ειναι οτι οι διαδρομοι ειναι οριοθετημενοι και ξερεις οτι δεν θα παει να στισει κανεις εκει. Όταν πας στο καμπινγκ του Μακη λαμβανεις τον εσωτερικο κανονισμο του καμπινγκ οπου εξηγει το υφος που εχει και θελει να διατηρησει. Σου εξηγει οτι ειναι καμπινγκ για ολη την οικογενεια και τις ωρες κοινης ησυχιας , και οτι δεν δεχεται κανεναν που ειναι σε εξαλη κατασταση μεθυσμενος κλπ

Αυτα που προσωπικα δεν μου αρεσαν στο καμπιγκ του Μακη ηταν , Στις ντουζιερες το νερο ετρεχε μονο απο ψηλα και τα υδραυλικα του δεν ειχαν τηλεφωνο με αποτελεσμα να χρειαζεσαι το διπλασιο νερο για να πλυθεις γιατι μεχρη να φτασει στα κατω ακρα συν οτι αντικειμενικα μαζευοτανε μια μικρη ουρα, σχετικα με την κουζινα να γνωστοποιησουμε οτι δεν εχει καμια τρελη κουζινα , επηδει αναφερθηκε και ως ταβερνα απο αλλο χρηστη , η αληθεια ειναι οτι εχει καποιες επιλογες για φαγητο οπως (μακαροναδα , πιτσα (κατ) , χωριατικη , πατατες) και οτι θελει καποιος απο πρωινο (τοστ , γαλα ,τσαι , τιλιο, και καποια σαντουιτς)
Σχετικα με τις ωρες κοινης ησυχιας δεν ειναι τοσο αρνητικο οτι εχει ωρες κοινης ησυχιας, αλλα οτι ο χειρισμος σε αυτο το σημειο δεν ειναι και τοσο καλος (για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις δεν υπηρχε ουτε καποιος τσακωμος , ουτε καποιος διαπληκτισμος σχετικα με το θεμα , δηλαδη ενα παραδειγμα για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις) .. ενα βραδυ υπηρχε μια παρεα φοιτητων οπου παιζαν μπουζουκακι , μπαγλαμαδακι και γενικα σε καποια στιγμη στον κοσμο του καμπινγκ αρεσε για αυτο δεν ειχε και καρεκλα να κατσεις , ε δεν μπορεις να πεις οτι καποιος εκεινη τη στιγμη κοιμοτανε και αν υπηρχε θα ηταν σιγουρα μειοψηφια , ο τροπος που σταματησε εκεινο το ωραιο παρεακι εμενα μου χτυπησε στο ματι δεν μου αρεσε, θα μπορουσε να υπαρχει καποια ελαστικοτητα για καποιες στιγμες. Ειμαι 28 χρονων και δεν αναζητω τον χαμο που ισως αναζητουσα στα 18 η στα 20 , πηγα στο καμπινγκ , κουρασμενος και πιγμενος απο την τρεχαλα που μας τρεχει ολους πανω, κατω , δεν μπορω να πω οτι ξενιασα
ιδανικο κατα την γνωμη μου μονο για οικογενειες με παιδια και ζευγαρια , η για παρεες μεγαλες πανω απο 15 ατομα .

Σχετικα με το νησι ειναι το πιο απογοητευτικο νησι που εχω παει , δεν ξερω τι του βρισκουν , λιγα πραγματα αξιζουν θεωρω οτι ειναι νησι για 5 μερες το πολυ , και για να μην υπαρχουν παλι παρανοησεις , τοπια τρελα με ηλιοβασιλεματα ωραια θα δειτε μονο απο τον ευρητερο χωρο του λιμανιου , δεν θα δειτε τοπια απο ψηλα να βλεπεις τον ηλιο να βουταει μες τη θαλασσα , απο δεντρα, κατι αλμιρικια σε καποιες παραλιες , οι θαλασσες σε γενικες γραμμες ειναι ζεστες ,αρεσουν σε κοσμο που ισως εχει παει στην Ταιλανδη , Απο νυχτερινη ζωη οι επιλογες ειναι λιμανι η χωρα , στη χωρα η διασκεδαση ειναι σε δυο δρομους , απο μπαρακια αξιζουν κατα τη γνωμη μου , ενα μπαρακι στις καμαρες και θεωρω οτι ειναι εκπληκτικο μαζαγι σε λαθος νησι , στο λιμανι το μπαρ του πειρατη "old pirates bar" στη χωρα το μπαρ " μποτσι , και το club qrious, οι τιμες στα ποτα ειναι 8 η 9 το ποτο 10 το κοκτειλ . Αυτη ειναι η γωνμη μου για τις 7 μερες που εμεινα στη Σιφνο.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 2 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 496

Yesterday 7279

Week 20321

Month 147902

All 12653020

Αυτή τη στιγμή online 396 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 496

Yesterday 7279

Week 20321

Month 147902

All 12653020

Αυτή τη στιγμή online 397 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions