Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.7 115 0.5
ΣΕΡΙΦΟΣ 122345
(Ενημερώθηκε: 21 Αυγούστου, 2019)
Γενική βαθμολογία
 
4.5
Σκιά
 
4.0
Καθαριότητα
 
4.5
Παροχές
 
4.5
Τοποθεσία
 
5.0
Αρχές καλοκαιριού πήρα τηλέφωνο για να κάνω κράτηση θέσης και μου είπαν ότι δεν γίνεται.Αυτό είναι και το μόνο-μάλλον-αρνητικό που μπορώ να βρω για αυτό το camping.Γιατί χωρίς κράτηση,ρισκάρει κανείς,να μείνει ξεκρέμαστος.
Μια μέρα πριν ταξιδέψω,τηλεφώνησα για να δω πώς είναι από κόσμο και η κοπέλα που απάντησε μου είπε"είμαστε γεμάτοι"Επαθα σοκ!
Τελικά μίλησα με τον ιδιοκτήτη ο οποίος μου είπς καθυσηχαστικά ότι "κάτι θα κάνουμε,δεν θα σας πετάξουμε στον δρόμο".
Αυτό για εισαγωγή.
Φτάνουμε μεσημέρι και αυτό που αντικρήζουμε δεν έχει προηγούμενο!!!
Σκηνές,όπου μπορεί κανείς να φανταστεί!Μέχρι και έξω από τις τουαλέτες και πάνω στο τσιμέντο.Εμάς μας έβαλαν σε έναν ανοιχτό χώρο που είναι για τροχόσπιτα(δεν υπήρχαν παρά μόνο 2-3)ενώ το άσχημο ήταν οτι δεν υπήρχε πουθενά σκιά και επειδή βρισκόταν στην άκρη του camping το χτυπούσε ο αέρας από παντού.
Δύο είναι οι επιλογές:Ή βρίζεις τους πάντες και τα πάντα,ή σκέφτεσαι διακοπές είμαι,ας περάσω καλά!
Εγώ σκέφτηκα το δεύτερο!
Ο ιδιοκτήτης γνωρίζοντας ότι οι διακοπές μας δεν ξεκίνησαν και με τον καλύτερο τρόπο,μας ενημέρωσε οτι δεν θα χρεώσει τα παιδιά μας(100 περίπου ευρώ κέρδος...δεν είναι και λίγα).
Αυτά τα αναφέρω γιατί είναι από τα λίγα μέρη που οι υπάλληλοι αλλά και οι ιδιοκτήτες συμπεριφέρονται άψογα.Φανταστείτε οτι το μπαρ λειτουργούσε μέχρι τις 11.00 περίπου με τη μουσική όλη τη μέρα σε επιτρεπτά επίπεδα,ότι έσβηναν τα φώτα στους κοινόχρηστους χώρους περίπου την ίδια ώρα σεβόμενοι πρώτοι απο όλους τους κατασκηνωτές και μια μέρα με 8 μποφώρ που κάποιος πήγε να ανάψει το κοινόχρηστο μπάρμπεκιου,μόνο που δεν τον πέταξε έξω με τις κλωτσιές(υπήρχε αναρτημένη εντολή να μην χρησιμοποιηθει λόγω επικινδυνότητας).
Γεγονός:Πάνω στην παραλία!Νομίζω αυτό,τα λέέι όλα.Σε μια απλή,αλλά όμορφη παραλία με ομπρέλες,ξαπλώστρες και αιώρες.
Δεν υπάρχουν οριοθετημένοι χώροι για να στήσεις.Ο καθένας όπου βρει.Δεν υπάρχει ρεύμα στις θέσεις.Έχει πεντακάθαρη πισίνα ΜΕ ναυαγοσώστη.Οι τουαλέτες είναι καθαρές και έχουν πάντα σαπούνι,χαρτί και ζεστό νερό.
Ένα ψυγειάκι ακόμα θα ήταν χρήσιμο.Υπάρχει ψύκτης με πόσιμο νερό.Υπάρχουν πολλοί κοινόχρηστοι χώροι με πάγκους και καθίσματα για φαγητό,κουβεντούλα και ο,τι άλλο θέλει ο καθενας.
Παντού υπάρχουν πολύμπριζα για να τα χρησιμοποιούν οι κατασκηνωτές.Κινητά τηλέφωνα έβλεπες παντού και δεν αναφέρθηκε ούτε μια περίπτωση κλοπής όσο είμασταν εκεί.Υπάρχουν ακόμα ντουλαπάκια που κλειδώνουν και διαθετει το καθένα από 3 μπρίζες αν κάποιος θέλει να έχει το δικό του,χωρίς χρέωση.
Στο χώρο της ρεσεψιόν υπάρχουν θυρίδες φύλλαξης για όποιον θέλει με πολύ μικρή χρέωση.
Το μπαρ λειτουργεί από το πρωί μέχρι το βράδυ με τιμές...κανονικού μπαρ.
Το καφέ-εστιατόριο έχει τα πάντα:από πρωινά με ομελέτες και μαρμελάδες,μέχρι κρουασάν και τυρόπιτες,με τσιμπημένες τιμές(κρουασάν 2 ευρώ,ομελέτες 5 ευρώ,τοστ 2,5 ευρώ)μέχρι κανονικά φαγητά οι τιμές των οποίων είναι περίπου 1 ευρώ χαμηλότερες από τις τιμές των εστιατορίων.Παρ όλα αυτά,οι μερίδες είναι γενναίες και άνετα χορταίνουν δύο με ένα πιάτο.Παραφωνία τα αναψυκτικά(2,5 ευρώ!!!).
Το μίνι μάρκετ,πραγματικά δεν λείπει.Βρίσκει κανείς τα πάντα σε έναν από τους δυο παραπάνω χώρους.
Χώρος για πλύσιμο και με πλυντήριο με απορρυπαντικό που υπήρχε ήδη εκεί.
Κουζίνα πλήρως εξοπλισμένη με τηγάνια,κατσαρόλες,μπρίκια,σαπούνια,σφουγγάριαμ και ηλεκτικές κουζίνες για μαγείρεμα.
Πάρκινγκ φυλασόμενο για τα αυτοκίνητα εκτός του κάμπινγκ.Περπάτημα 5 λεπτών και βρίσκεσαι στο λιμάνι.
Βανάκι για ματαφορά από /προς λιμάνι.
Δεδομένου του ότι είμασταν Αύγουστο σε ένα μέρος που η πληρότητά του έφτανε σίγουρα το 300% μείναμε πάρα πολύ ευχαριστημένοι.
Νομίζω ότι είναι το πιό όμορφο κάμπινγκ που έχω επισκεφτεί και το πιο οργανωμένο.
Τέλος,να σημειώσω οτι φτάνοντας τελευταία μέρα στο ταμείο για να πληρώσω,ανακάλυψα ότι μας είχαν κάνει επιπλέον εκπτωση στο λογαριασμό.Ε,δεν είναι και λίγο να δίνεις για διαμονή μόνο 20 ευρώ την μέρα...
Να πάτε!Με παιδιά,με σκυλιά,με γατία,με φίλους...με ό,τι θέλει ο καθένας.Θα περάσετε τέλεια!

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Επιτρέπονται τα κατοικίδια

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
10 Αυγούστου 2019
Αναχώρηση
20 Αυγούστου 2019
Ταξίδεψα με
Οικογένεια με παιδιά άνω των 12 χρονών
Έμεινα
Μεσαία σκηνή (4 - 5 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Online E-Campers

Today 2738

Yesterday 7350

Week 28819

Month 107633

All 12612751

Αυτή τη στιγμή online 212 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 2738

Yesterday 7350

Week 28819

Month 107633

All 12612751

Αυτή τη στιγμή online 212 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions