Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.7 68 0.5
ΜΗΛΟΣ 112040
Γενική βαθμολογία
 
3.6
Σκιά
 
3.5
Καθαριότητα
 
4.0
Παροχές
 
4.0
Τοποθεσία
 
3.0
Θα είμαι σύντομος. Είχα μείνει στο camping το καλοκαίρι του 2009, τέλη Ιουλίου. Είναι ένα θα έλεγε μεγάλο σε έκταση camping το οποίο όμως είναι από εκείνα τα κυριλέδικα τα οποία έχουν κάποιες (προσωπικά) αδιάφορες εγκαταστάσεις όπως εστιατόριο με σερβιτόρους (ντυμένους που σου φέρνουν μαχαιροπιρουνάκια κλπ, δηλαδή καμία σχέση με κλασσικό εστιατόριο κάμπινγκ) πισίνα και νομίζω κάτι σαν κλάμπ ή μπαρ δεν είμαι σίγουρος. Ένας γνήσιος κάμπερ δε νομίζω να νοιάζεται για αυτά. Επίσης, ο χώρους του πάρκινγκ που αφήνεις το αυτοκίνητο για το οποίο χρεώνεσαι με κάτι ψιλά/ημέρα είναι μια αλάνα που εξυπηρετεί πιο πολύ επισκέπτες που έρχονται για το εστιατόριο παρά τους κατασκηνωτές. Οι τουαλέτες νορμάλ, τίποτα ιδιαίτερο, από κόσμο φαντάζομαι τον αύγουστο γίνεται χαμός γιατί έχει πολλές θέσεις και αρκετά στριμωγμένα. Τα μπανγκαλόους που έχει είναι πολύ ωραία αλλά τιμές ίδιες με ενοικιαζόμενα δωμάτια. Σκιά ανάλογα αν θα πας δεξία όπως μπαίνεις ή αριστερά. Κάπου έχει, κάπου όχι. Ένα πολύ ΘΕΤΙΚΟ στοιχείο που είδα, είναι ότι υπάρχει χώρος που μπορεί κάποιος να μείνει προσωρινά μόνο με το sleeping bag του. Ένας χώρος με κάτι πάγκους ουσιαστικά για να κοιμηθείς για λίγο. Πρωτότυπο και πολύ καλό, θυμάμαι είχε έρθει για μια διανυκτέρευση ένα ξένο σχολείο. Από τοποθεσία εντάξει, αν έχεις μέσο δεν είναι ούτε κακό ούτε καλό. Η πλησιέστερη παραλία δεν είναι και η πιο αντιπροσωπευτική της Μήλου. Η σχέση με τη ρεσεψιόν τελείως απρόσωπη και τυπική (δεν κάνεις και παρέα μαζί τους). Ωραία κουζινούλα με μέρος για άραγμα απέξω στο οποίο κάνεις και γνωριμίες εύκολα.

Συνοψίζοντας: Σαν χώρος αρκετά όμορφος αν αφαιρούσες τα "εφέ" τύπου πισίνες κλπ, καθαριότητα που κυμαίνεται ανάλογα με την περίοδο και τοποθεσία μέτρια. Όμως, θυμάμαι ότι είχα περάσει πάρα πολύ καλά και στην τελική αυτό είναι που μετράει. Αν δεν είστε πολύ απαιτητικοί σας προτείνω ανεπιφύλακτα να πάτε στο camping, δε θα πάθετε σοκ (εκτός κι αν είστε από αυτούς που άρχισαν camping λόγω κρίσης) και γενικά θεωρείται από τα καλά των κυκλάδων και δε θα διαφωνήσω. Απλά είναι και θέμα γούστου. Η τιμές τσιμπημένες κάπως όπως είπα λόγω διαφόρων "διακοσμητικών" παροχών. Το νησί όμως είναι τόσο ωραίο που θα περάσετε σίγουρα άψογα.
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 1 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Online E-Campers

Today 895

Yesterday 6270

Week 19626

Month 98440

All 12603558

Αυτή τη στιγμή online 125 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 895

Yesterday 6270

Week 19626

Month 98440

All 12603558

Αυτή τη στιγμή online 125 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions