Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.6 36 0.5
Hot
ΕΥΒΟΙΑ 72829
(Ενημερώθηκε: 31 Αυγούστου, 2017)
Γενική βαθμολογία
 
3.5
Σκιά
 
4.0
Καθαριότητα
 
4.0
Παροχές
 
3.5
Τοποθεσία
 
2.5
Θα προσπαθήσω να είμαι όσο ποιό αντικειμενικός στις εντυπώσεις μου από το συγκεκριμένο camping, με δεδομένο ότι η παραμονή μου εκεί ήταν στα μέσα Αυγούστου και όλες οι θέσεις του κάμπινγκ ήταν γεμάτες . Η παραμονή μας στο συγκεκριμένο κάμπινγκ κανονίστηκε ένα μήνα πριν την προσέλευσή μας και με την προκαταβολή που μου ζητήθηκε από τον ευγενικό ιδιοκτήτη. Φτάσαμε 12 Αυγούστου στις 10,30 και πήγαμε στη ρεσεψιόν για τα περαιτέρω. Η ευγενική αλλά μάλλον άπειρη κοπέλα μου είπε ότι πρέπει να περιμένω έως τις 12.00 που θα αποχωρίσει ο προηγούμενος κατασκηνωτής , αλλά και εάν δεν αποχωρίσει δεν θα υπάρξει πρόβλημα γιατί θα μου παραχωρηθεί κάποια από τις διπλανές θέσεις. Στην ερώτησή μου εάν μπορώ να κατασκηνώσω από τώρα στις παρακάτω θέσεις λόγω του ότι η διαδικασία στησίματος μου παίρνει τουλάχιστον 3 ώρες και κάτι το ταξίδι, κάτι ο μεσημεριανός ήλιος ,καταλαβαίνετε ίσως θα ήταν άσκοπο να περιμένουμε την απόφαση του προηγούμενου κατασκηνωτή, η απάντηση ήταν ότι δεν είναι τα πράγματα έτσι όπως τα νομίζω . Τελικά τα πράγματα ήταν έτσι όπως τα νόμιζα, διότι ευθείς αμέσως πήγα στη θέση που ήταν να κατασκηνώσω , ρώτησα τον κατασκηνωτή ο οποίος τελικά δεν θα έφευγε εκείνη την ημέρα. Η τυπικά ευγενική κοπέλα μου υπέδειξε τη νέα θέση και ξεκίνησα το στήσιμο. Όλα κύλισαν ομαλά έως τις 9.30 μμ όπου ήρθε ένας κύριος και με ενημέρωσε ότι θα έπρεπε να περάσω από τη ρεσεψιόν γιατί υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την καρτέλα μου. Αφού λοιπόν σταμάτησα στη μέση το μαγείρεμά μου, έτρεξα να δω τι συμβαίνει. Εδώ θέλω να πω ότι όταν κανόνισα την παραμονή μας μέσω email ,ήμουν αρκετά σαφής ως προς τα άτομα το μέγεθος τις σκηνής το αυτοκίνητο και τις ημέρες παραμονής μας , όπως και κατά την άφιξή μας. Η κοπέλα μου εξήγησε ότι θα πρέπει να ξανά επικαιροποιήσουμε τη διαμονή μας διότι της φάνηκε; περίεργο λέει πως θα κοιμηθούν 5 μεγάλοι και 2 μικροί σε μια μικρή σκηνή. Αφού της υπενθύμισα ότι κατά την πρωινή μου άφιξη ήμουν αρκετά σαφής ως προς τα άτομα τη σκηνή (μεγάλη) αυτοκίνητο καθώς και τη μη χρήση ηλεκτρικού ρεύματος ( χρησιμοποιώ μόνο 12 volt από το αυτοκίνητό μου) την παρέπεμψα και στο email της κράτησής μου για του λόγου το αληθές . μου ζήτησε συγνώμη και όλα καλά. Την επόμενη ημέρα εγώ προγραμματισμένα αποχώρισα λόγω εργασίας και όλα κύλησαν ομαλά έως τις 18/08 9,30 μμ (πάλι:) όπου μου τηλεφώνησαν και σε σχεδόν αυστηρό ύφος με ενημέρωσαν ότι διαπίστωσαν λέει ότι κάνω χρήση ηλεκτρικού ρεύματος . Ευγενικά είπα στην κοπέλα ότι εγώ δεν χρησιμοποιώ το ηλεκτρικό ρεύμα του κάμπινγκ άλλα θα επικοινωνήσω με τη σύζυγό μου για να ρωτήσω τι συμβαίνει καθώς και ότι θα πρέπει να πάει και ό υπάλληλος στη θέση για να δούμε τα πραγματικά γεγονότα. Αφού μίλησα με τη σύζυγό μου και με διαβεβαίωσε ότι ουδέποτε έγινε χρήση ρεύματος, μίλησα ξανά με την υπάλληλο και τη ρώτησα εάν πήγε στη θέση μου. Εκείνη μου απάντησε ότι αυτή τη στιγμή δεν ευκαιρεί και θα πάει όταν αυτή νομίζει. Τότε την ρώτησα από που έβγαλαν το συμπέρασμα ότι κάνω χρήση ηλεκτρικού ρεύματος μου είπε ότι έτσι την ενημερώσανε. Τότε εγώ εμφανώς εκνευρισμένος της επισήμανα ότι δεν είναι στη φιλοσοφία μου να χρησιμοποιώ το ηλεκτρικό ρεύμα του κάμπινγκ και εάν είδε ποτέ μπαλαντέζα να φεύγει από την κολώνα και να πηγαίνει στη σκηνή μου. Επίσης είπα στην ευγενική πλέον κοπέλα να πάει στην σκηνή μου να δει τον τρόπο που κατασκηνώνω και το ότι έχω καλώδια και λάμπες στη σκηνή μου αυτό δεν σημάνει ότι κάνω χρήση ρεύματος του κάμπινγκ. Η κοπέλα ευθείς αμέσως πήγε στη σκηνή μας διαπίστωσε πλέον τα πραγματικά γεγονότα (12 volt από αυτοκίνητο) ευγενικά μας ζήτησε συγνώμη (2ηφορά) και το θέμα έληξε. Αυτά ως προς την εξυπηρέτηση – συμπεριφορά των υπαλλήλων . Τώρα σχετικά με τις παροχές, παρόλο που το κάμπινγκ ήταν γεμάτο από κόσμο πραγματικά οι εγκαταστάσεις όπως τουαλέτες , λουτρά, μαγειρεία δεν ξέρω γιατί μαγειρεύω στη σκηνή μου, ήταν σε άψογη από πλευράς καθαριότητας κατάσταση. Το μόνο μελανό και συνάμα ανθυγιεινό στοιχείο ήταν τα κοινόχρηστα ψυγεία όπου όμως η ευθύνη του κάμπινγκ είναι περιορισμένη και αυτό γιατί είναι αποκλειστική ευθύνη του κατασκηνωτή η σωστή διατήρηση και απόσυρση των τροφίμων κατά την αποχώρησή τους. Η κατάσταση αυτή θα μπορούσε να βελτιωθεί όμως με πρωτοβουλία του ιδιοκτήτη δίνοντας και υποχρεώνοντας κατά την άφιξη των κατασκηνωτών, αυτοκόλλητα καρτελάκια που θα αναγράφεται η ημερομηνία αποχώρησης καθώς και η θέση της σκηνής πάνω στις συσκευασίες όσων χρησιμοποιούν τα ψυγεία. Η σκιά του κάμπινγκ είναι στις περισσότερες θέσεις τέλεια, οι θέσεις αρκετά μεγάλες, ο χώρος βοηθά την άμεση κοινωνικοποίηση των κατασκηνωτών καθώς και τις παρέες των παιδιών, ο δρόμος εντός του χώρου είναι κατάλληλος για ποδήλατα με τη δέουσα όμως προσοχή των παιδιών αλλά προπάντων των οδηγών αυτοκίνητων. Ο χώρος της ταβέρνας πολύ κάλος το φαγητό όμως χρειάζεται βελτίωση, πολύ καλό και η προβολή ταινιών για τα παιδιά το βράδυ στο χώρο, όπως και η παιδική χαρά. Οι μόνιμοι διαμένοντες είναι λίγοι και ευτυχώς πιο λίγοι και οι έχοντες παρεξηγήσει την έννοια καθώς και τον κανονισμό της επιχείρησης, όπως μια ωραία κυρία που απαγόρευε την άνοδο και κάθοδο από και προς την παραλία λέγοντας πως αυτά εδώ είναι τα οικόπεδά της. Εντάξει δεν λέω να περνάει κάποιος μέσα από το χώρο σου αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορείς να πας στην παραλία μέσω μιας άδειας θέσης και να πρέπει υποχρεωτικά να κατέβεις από ένα προκαθορισμένο μονοπάτι μόνο και μόνο επειδή αγχώνετε η κυρία του εξοχικού-τροχόσπιτου-οικοπέδου κ.τ.λ. μήπως και αυτό γίνει συνήθεια. Τέλος πάντων, αυτό είναι κάτι που πρέπει η κυρία να το λύσει με τον ιδιοκτήτη καθόσον ο κανονισμός δεν αναφέρει κάτι για αυτό. Ήταν καλό που έρχονταν καθημερινά φούρναρης , μανάβης, ζαχαροπλάστης θα ήταν καλύτερο όμως εάν έκοβαν και καμία απόδειξη. Γενικά τηρούνται οι ώρες κοινής ησυχίας αν και καμία φορά κάτι η χαλάρωση κάτι η παρέα κάτι το κρασάκι μπορεί και κατά λάθος να αφεθεί κάποιος και να δηλώσει την παρουσία του σε λάθος ώρα όμως ποτέ δεν υπήρξαν υπερβολές εκατέρωθεν. Κατάλληλο για οικογένειες αλλά και για ζευγαράκια, τα ζώα επιτρέπονται στο μέτρο που δεν ενοχλούν και ευτυχώς όλοι οι συνοδοί ήταν άψογοι . Η παραλία στα πέντε με δέκα μέτρα αλλά με πέτρες και λίγους αχινούς, τα πέδιλα είναι απαραίτητα. Γενικά είναι η δεύτερη φορά που επισκέπτομαι το κάμπινγκ και θα ήθελα να ξαναπάω, είναι νομίζω το καλύτερο στην Εύβοια, εάν βέβαια θέλεις κάμπινγκ και όχι resort - λουνα παρκ – fastfood . Θα ήθελα το προσωπικό να δίνει περισσότερη βάση στα λεγόμενα των κατασκηνωτών καθώς και στα ψυγεία Τέλος εάν εξαιρέσουμε τα παραπάνω περιστατικά που σας παρέθεσα νομίζω πως γενικά το κάμπινγκ ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις μου. Καλό χειμώνα.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
  • Επιτρέπονται τα κατοικίδια

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Άφιξη
12 Αυγούστου 2017
Αναχώρηση
28 Αυγούστου 2017
Ταξίδεψα με
Οικογένεια με παιδιά κάτω των 12 χρονών
Έμεινα
Μεγάλη σκηνή ( 6 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 1 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

  • Δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις προς εμφάνιση

Online E-Campers

Today 3570

Yesterday 7206

Week 21654

Month 155723

All 12481747

Αυτή τη στιγμή online 175 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 3570

Yesterday 7206

Week 21654

Month 155723

All 12481747

Αυτή τη στιγμή online 175 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions