Λεπτομέρειες αξιολόγησης

4.3 22 0.5
Hot
ΖΑΚΥΝΘΟΣ 52711
Γενική βαθμολογία
 
4.0
Σκιά
 
4.0
Καθαριότητα
 
4.0
Παροχές
 
3.0
Τοποθεσία
 
5.0
Γυρισα λιγες μερες πριν απο το συγκεκριμενο καμπινγκ και οι εντυπωσεις μου ειναι οι καλυτερες.

Αρχικα, οσο αναφορα την τοποθεσια, βρισκεται σε πολυ καλο σημειο. Η θαλασσα που εχει ακριβως απο κατω (3 λεπτα με τα ποδια) ειναι καταπληκτικη. Η παραλια οπως και η θαλασσα εχει αμμουδια, δεν ειναι πολυ μεγαλη (παρολα αυτα δεν πηζει απο κοσμο) και τα νερα πεντακαθαρα, ρηχα και ζεστα. Ειναι ιδια με την παραλια των Αλυκων αλλα σε πιο μικρη. Ανετα μενεις μονο στο καμπινγκ και πας εκει για μπανιο αν εισαι ανθρωπος που δεν πολυγυριζει. (Αν δεν γυρισεις την Ζακυνθο, εχασες)

Η καθαριοτητα ηταν κατι που επικρατουσε παντου. Δεν ξερω αν επαιξε ρολο ο αρκετα μειωμενος αριθμος των κατασκηνωτων αλλα οι εγκαταστασεις, η κουζινα και οι τουαλετες ελαμπαν.

Στις ντουζιερες, οπως προειπαν αλλα μελη, τα νερα λιμνιαζουν στα ποδια σου και το νερο σε περιπτωση που κανουν ταυτοχρονα αρκετα ατομα μπανιο δεν εχει μεγαλη πιεση. Μπροστα ομως σε ολα τα υπολοιπα που σου αφηνουν τοσο καλη αισθηση, αυτο ουτε καν το παρατηρεις.

Η σκια ειναι φυσικη, εντονη και παχια σε ολο το καμπινγκ και σε 2-3 σημεια που δεν επαρκουν τα δεντρα υπαρχουν καλαμωτες και πανια σκιασης. Πολυ ησυχο και ιδανικο για χαλαρωση και ξεκουραση.

Το χωμα ειναι μαλακο και χωρις πετρα, ιδανικο τοσο για τον υπνο που στον κανει πιο ανετο οσο και για τα πασαλακια που δεν χαλανε η στραβωνουν.

Το καμπινγκ εχει κουζινα με ματι να μαγειρευεις (φερνεις δικα σου σκευη), ψυγεια και καταψυκτες.

Σου παρεχει τραπεζακι και καρεκλες σε περιπτωση που δεν εχεις.

Οι παροχες απο αποψη mini market ηταν σχετικα μειωμενες αλλα δικαιολογημενα απο την στιγμη που το καμπινγκ δεν ειχε πολυ κοσμο. Η ταβερνα του καμπινγκ ανοιξε 2 μερες πριν φυγουμε (απ τη στιγμη που αυξηθηκαν οι κατασκηνωτες) και ολα λειτουργουσαν κανονικα. Παρολα αυτα ακριβως εξω απο το καμπινγκ υπαρχει και mini market και ταβερνα με πολυ καλες τιμες. Να σημειωσω οτι ταβερνα εχει και στην παραλια Ψαρου με πολυ καλες τιμες επισης και πολυ καλο φαγητο.

Βασικοτερο απο ολα ηταν η εξυπηρετηση, η φιλοξενια και η ευγενεια των ιδιοκτητων. Αξιζουν ενα τεραστιο μπραβο και τετοιοι επαγγελματιες θα πρεπει να ειναι προτυπο και παραδειγμα για ολους εκεινους πους μας πινουν το αιμα και φερονται σαν ζωα.

Αναλυτικα...οταν εφτασα ρωτησα αν υπαρχει παγος στο μινι μαρκετ. Αφου μου απαντησε οχι και του ειπα πως χρειαζομαι, πηγε στην Ζακυνθο και μου εφερε 5 σακουλες να εχω για την διαμονη μου. Μου πηρε μονο 5 ευρω παρακαλω.
Καποια στιγμη επαθα ενα τραβηγμα νευρου στον ωμο και δεν μπορουσα να κουνησω το δεξι μου χερι. Οταν το ακουσε ο Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Σ ιδιοκτητης πηγε στο σπιτι του και μου εφερε αλοιφη. Αφου δεν μου περασε πηγε στην Ζακυνθο (45 λεπτα περιπου πηγαινε-ελα απο την Ψαρου) και μου αγορασε χαπια και αλοιφη Voltaren. Ποιος αλλος θα το κανε?
Με καθοδηγησε και προτεινε ολα τα ομορφα μερη της ζακυνθου. Σε ο,τι κι αν ζητησα ή του ειπα σκιστηκε να εξυπηρετησει και να το φερει εις περας. Τετοιοι ανθρωποι και επαγγελματιες σπανιζουν στη χωρα μας. Respect χιλιες φορες!

Τελος, και σημαντικοτερο.....οι τ ι μ ε ς!!!!

Ακουσον ακουσον... ολο το πακετο (2 ατομα + σκηνη μεγαλη + ρευμα + αυτοκινητο) ---15 ευρω παρακαλω.

Πρωινο στην ταβερνα 2 τοστ + 2 καφεδες ----5 ευρω. Ουτε το κοστος του.

Οι τιμες στην ταβερνα υπερβολικα χαμηλες.

Συγνωμη αν κουρασα αλλα τετοιους επαγγελματιες πρεπει να τους αναδεικνυουμε. Και παλι μπραβο. Θα ξαναπαω!

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για παρέες νέων
  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ

Ταξίδεψα με
Ζευγάρι
Έμεινα
Μεσαία σκηνή (4 - 5 ατόμων)
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 2 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Πρόσφατα στο Forum

Online E-Campers

Today 1113

Yesterday 9878

Week 30816

Month 158397

All 12663515

Αυτή τη στιγμή online 567 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 1113

Yesterday 9878

Week 30816

Month 158397

All 12663515

Αυτή τη στιγμή online 566 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions