Λεπτομέρειες αξιολόγησης

3.7 46 0.5
Hot
ΚΥΘΗΡΑ 109981
(Ενημερώθηκε: 21 Αυγούστου, 2011)
Γενική βαθμολογία
 
4.1
Σκιά
 
5.0
Καθαριότητα
 
5.0
Παροχές
 
2.0
Τοποθεσία
 
4.5
Κάνω αυτή την κριτική για να προσθέσω κάτι σε αυτά που είπε ο/η revolution day.

Η καντίνα ανήκει στη γυναίκα και το γιο του αντιδήμαρχου, τον υπεύθυνο για τη λειτουργία του camping!!!!!!!
Μου είπαν ότι πέρυσι είχε μέσα στο camping καντίνα. Φέτος όμως κάποιος αποφάσισε να βγάλει κάνα φράγκο. Έσκαγε η κυρία στην καντίνα με τη Mercedes το πρωί να την ανοίξει.
Όταν είδε λοιπόν ο καντινιέρης ότι ο κόσμος δεν πλήρωνε 1 ευρώ το μεγάλο μπουκάλι νερό από αυτόν, έβαλε το μέσο του και η εταιρία που είχε το ψυγείο ήρθε και το πήρε γιατί... "το χρειαζόταν".
Πολύ κρίμα και μεγάλη γυφτιά. Είχα κάθε πρόθεση να παίρνω από αυτόν τον καφέ και το σουβλάκι μου, αλλά μετά από αυτό δεν ξαναείδε φράγκο από εμένα.
Προφανώς δεν έχω αποδείξεις για όλα αυτά, οπότε τα πιστεύετε μόνο εάν θέλετε.

Κατά τα άλλα, μιλάμε για το καλύτερο camping που έχω πάει.
Οι υπεύθυνοι που γνώρισα εγώ (Αντώνης, Κατερίνα) ήταν απλά φοβεροί.
Με όσα μέσα τους παρείχε ο δήμος, έκαναν ό,τι καλύτερο μπορούσαν.
Το αποκορύφωμα ήταν η καθαριότητα νομίζω. Από τα πιο καθαρά ever λόγω αυτών των ανθρώπων.

Τον Αύγουστο υπάρχει πρόβλημα πάντως. Είναι λίγο αν σου κάτσει το αν θα μπεις.
Η χωρητικότητα του camping είναι συγκεκριμένη (επίσημα, υπάρχει χαρτί μέσα στο κτήριο της υποδοχής) και μάλιστα οι άνθρωποι προσπάθησαν να βάλουν κάποιους παραπάνω από το επίσημο, ώστε να μην γίνεται το τραγικό που αναγκάστηκαν κάποιες φορές να κάνουν: Να διώχνουν κόσμο που ήρθε και μάλιστα κάποιες φορές 23:00 η ώρα το βράδυ. Να κλείσετε, ξεχάστε το. Στο τηλέφωνο, η αλήθεια είναι ότι είναι κάπως ασαφείς. Το: μάλλον θα βρείτε, αν σας το πει να σας αγχώσει. Ποτέ πάντως δεν είπαν σε κανέναν ότι θα βρουν σίγουρα την περίοδο τη ζόρικη. Ήμουν μπροστά σε πάρα πολλά τηλεφωνήματα.

Ενδεικτικά αναφέρω ότι πήγα για 5-6 μέρες και έμεινα 15. Είναι το τέλειο για ζευγάρια.
Και αν έχετε κατοικίδιο να μην πάτε. Δεν φταίνε σε τίποτε οι άνθρωποι να τους φέρνετε σε δύσκολη θέση, ουσιαστικά να παρανομούν, για να μην σας διώξουν λόγω του σκύλου σας.
Αν θέλετε επίσης να μαγειρεύετε, πολύ δύσκολο, καθότι προφανώς δεν μπορείτε να ανάψετε γκαζάκια και barbecue μέσα στο δάσος και η "κουζίνα" (δηλαδή ο χώρος με τους νεροχύτες και έναν πάγκο στην είσοδο) είναι πολύ μικρή.
Ρεύμα πολύ δύσκολα θα βρείτε, το αυτοκίνητο εν γένει δεν χωράει να μπει μέσα και ζεστό νερό απλώς δεν έχει.
Highlight οι υπέροχοι ξύλινοι μεγάλοι πάγκοι στην είσοδο, κάτω από τα πεύκα.
Ένα πρόβλημα, ήταν ότι το δάσος είναι άρρωστο. Τα πεύκα έχουν μπαμπακίαση νομίζω λέγετε. Αυτά τα άσπρα πράγματα που μοιάζουν με βαμβάκι που ξεραίνει τα δέντρα. Δεν ξέρω αν αυτό είναι ιάσιμο, αλλά έμαθα ότι αυτό που έκαναν (ο δήμος προφανώς) είναι ουσιαστικά... να τα πλύνουν (ήρθε η πυροσβεστική νομίζω με τις μάνικες).

Το Τσιρίγο(Κύθηρα) τέλειο. Πάρτε όμως το μέσο σας αν θέλετε να το δείτε, αλλιώς δεν θα φύγετε ποτέ από το Καψάλη.

ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΡΟΦΙΛ

  • Ιδανικό για οικογένειες
  • Ιδανικό για χαλάρωση
  • Κατάλληλο για σκηνές
Αναφέρετε αυτή την αξιολόγηση Σας βοήθησε αυτή η αξιολόγηση; 0 0
 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Online E-Campers

Today 730

Yesterday 6270

Week 19461

Month 98275

All 12603393

Αυτή τη στιγμή online 108 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ακολουθήστε το E-Camping στο Facebook

Μη χάνετε τίποτα!

Εγγραφείτε στο Newsletter του E-Camping.gr

 

Αναζήτηση Βρες ό,τι ψάχνεις!

π.χ. Νάξος, paradise κλπ
π.χ. στήσιμο σκηνής κλπ
 

Today 730

Yesterday 6270

Week 19461

Month 98275

All 12603393

Αυτή τη στιγμή online 108 επισκέπτες και κανένα μέλος

Kubik-Rubik Joomla! Extensions