Ελεύθερο στη Λήμνο

  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 0

stanafas δημιούργησε το θέμα: Ελεύθερο στη Λήμνο

Δυστυχώς/ευτυχώς είμαι απο αυτούς που αποφασίζουν τελευταία στιγμή τι θα κάνουν..και ενώ καμιά βδομάδα πριν σκεφτομουν να κατέβω νότια (λακωνία, κύθηρα κτλ), το σαβατοκύριακο αρχισα να ψαχνω παλιά posts για κίμωλο και σίκινο, σήμερα έπεσε μια πρόταση στο τραπέζι για Λήμνο... και ήθελα να ρωτήσω αν έχει/ξέρει κανείς αν παίζει ελευθερο εκεί... αννοώντας (μιας και παντού μπορείς να κάνεις ελέυθερο) αν υπάρχει κάποια στανταρντ παραλία/μέρος, αν κηνυγάνε γενικά κτλ...
#3759

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 0

stanafas απάντησε στο θέμα: Απ: Ελεύθερο στη Λήμνο

*σαββατοκύριακο
*εννοώντας
*εχει πάει/ξέρει...


διορθώσεις για να μην παρεξηγηθω...
#3761

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 199
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 51

almanous απάντησε στο θέμα: Απ: Ελεύθερο στη Λήμνο

Μια και βρήκα αυτό το topic , στο οποίο δεν υπάρχουν απαντήσεις σκέφτηκα να σας ξαναθέσω την ίδια ερώτηση . Όποιος έχει πληροφορίες για καμιά καλή καβάτζα στην Λήμνο χωρίς πολύ κόσμο ας μας βοηθήσει .
Καλές διακοπές σε όλους .
#7076

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 0

stanafas απάντησε στο θέμα: Απ: Ελεύθερο στη Λήμνο

Πήγα πέρσι... ελέυθερο μπορείς να κάνεις στον Κέρο...είναι ανατολικά (μετά το χωριό καλλιόπη)... εκεί έχει πολλά πεύκα και πάρα πολύ σκιά και το έδαφος είναι ομαλό... τα δέντρα είναι ο,τι πρέπει και για αιώρα!...έχει συνήθως λίγο κόσμο και πολύ χώρο για να στήσεις σκηνή άνετα... έχει κοντά και μία όμορφη καντίνα που μπορείς να κάτσεις... ό τύπος που την έχει είναι πολύ καλός, έχει πάντα κρύες μπύρες και προσφέρει τουαλέτες και ντουζ... το ελεύθερο βέβαια δεν είναι πολύ απομονωμένο..είναι δίπλα σε ένα χωματόδρομο που πάει στην παραλία και σε ένα μπιτς μπαρ.. σε γενικές γραμμές όμως έχει ησυχία... η παραλία δεν λέει και πολλά και όταν έχει αέρα είναι γεμάτη από σερφερς... μου είπαν ότι και το ελεύθερο μπορεί να γεμίσει σέρφερς την περίοδο που έχει "καλό καιρό"... επίσης καλό είναι να υπάρχει μεταφορικό μέσο γιατί είναι αρκετά απομακρυσμένο το μέρος και οι συγκοινωνίες δεν είναι στα καλύτερά τους...
ελεύθερο μου είπαν ότι παίζει και στον Θάνο (νότια της μύρινας), αλλά έχει πολύ φασαρία και μπιτς μπαρς και επισκέπτες (επειδή είναι κοντά στο λιμάνι) οπότε δεν το προτείνω...
#7222

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 199
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 51

almanous απάντησε στο θέμα: Απ: Ελεύθερο στη Λήμνο

Ευχαριστώ , πολύ κατατοπιστικός . Δυστυχώς δεν με πρόλαβες και πάω στη Χίο φέτος . Θα ενημερώσω μόλις επιστρέψω .
#7293

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 0

Giannis_G απάντησε στο θέμα: Ελεύθερο στη Λήμνο

Και εγώ έψαξα για Λήμνο και βρήκα τη παραλία κέρος για ελεύθερο άλλα μετά είδα ότι υπάρχει οργανωμένο κάμπινγκ το οποίο είναι για σερφερ!! γι΄αυτό και οι σερφφερ. Πάντως για θανό που ρώτησα(γνωστό από Λήμνο) μου είπαν ότι γενικά κυνηγάνε επειδή είναι κοντά στην Μύρινα και έχει και πολύ κόσμο.
#13308

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Powered by Kunena Φόρουμ